...

Opony do ogrodu nie na śmietnik! Co można zrobić z opon do ogrodu?

Być może zastanawiasz się, co można zrobić z opon do ogrodu. Jesteś zainteresowany recyklingiem i pomaganiem środowisku poprzez ponowne wykorzystanie starych przedmiotów? Jeśli uważasz, że stare opony można do czegoś wykorzystać, ten artykuł jest dla Ciebie. Przedstawimy kilka pomysłów wykorzystania opon w ogrodzie, by ten nabrał smaku.

  • Jeśli masz kilka zbędnych opon, nie wyrzucaj ich. Wstaw opony do ogrodu i przeczytaj co możesz z nimi zrobić.
  • Opony w ogrodzie są narażone na lato i zimie.  Sprawdź jak chronić swoje opony w ogrodzie przed pogodą.
  • Powiększ swoją wiedzę o dodatkowe pomysły na wykorzystanie opon w ogrodzie.
co mozna zrobic z opon do ogrodu
co mozna zrobic z opon do ogrodu

Wstaw dekoracje z opon do ogrodu, robiąc recykling

Wykorzystując stare opony, stań się arcymistrzem rzemiosła i zrób dekoracje z opon do ogrodu. Zamiast wyrzucać je na wysypisko, możesz zabrać opony do ogrodu i spędzić kreatywnie więcej czasu robiąc cuda z opon do ogrodu.

Niezależnie od tego, czy masz mały, czy duży ogród, będziesz w stanie zrobić piękne dekoracje z opon do ogrodu. Opony można pozostawić w ich naturalnym stanie, aby uzyskać industrialny wygląd, lub można je pomalować, aby stworzyć bardziej uderzający design. Możesz wybrać różne kolory tak, aby uzupełnić schemat wystroju Twojego ogrodu lub sprawić, żeby używany kolor opon w ogrodzie kontrastował z dotychczasowym wystrojem.

Zobacz nasze inne artykuły

Czym pomalować oponę do ogrodu

Zdecydowałeś się pomalować swoje prace, zatem czym pomalować oponę do ogrodu? Na start użyj płynu do mycia naczyń i gąbki, wyczyść je dokładnie, dopiero teraz możesz pomalować oponę. Pamiętaj, że figurki z opon będą stały na zewnątrz przez cały rok i muszą dobrze przyjąć farę. Oznacza to, że będą narażone na ciepło, zimno, wiatr i deszcz i będą musiały być pomalowane długotrwałą farbą. Farba na bazie akrylu będzie najbardziej skuteczna. Poszukaj farb, które są specjalnie zaprojektowane do użytku na zewnątrz i są odpowiednie dla wszystkich rodzajów materiałów. Teraz gdy wiesz czym pomalować oponę do ogrodu, zacznij tworzyć ozdoby, kwietniki, meble, zabawki czy inne figurki z opon do ogrodu.

czym pomalowac opone do ogrodu
czym pomalowac opone do ogrodu

Co można zrobić z opon do ogrodu

Jest wiele inspiracji, co można zrobić z opon do ogrodu. Najprostszym rozwiązaniem byłoby odpowiedzieć, weź opony i farbę, idź do ogrodu i zacznij robić dekorację z opon do ogrodu. Ale jak?  Przygotowaliśmy kilka naszych pomysłów dla Ciebie, pokażemy Ci co możesz robić w wolnym czasie. Przejdźmy zatem do głównej części. Czerp, ciesz się i dziel się tym.

Kwietnik z opony do ogrodu

Na początku zaczniemy od bardzo prostego pomysłu jak zrobić kwietnik z opony do ogrodu. Weź starą oponę i ustaw ją w wybranym miejscu, wsyp ziemie i posadź w nim kwiaty – masz już swój pierwszy kwietnik z opony do ogrodu! Być może najprostszy sposób nie jest dla Ciebie wystarczająco ambitny. W takim razie wystarczy, że przetniesz opony na pół i pomalujesz je w różnych kolorach. Ułóż kilka połówek w kształcie kwiatu, możesz położyć dwie połówki na siebie i scalić je mocnym klejem lub gwoździami, by podnieść bukiet kwiatów na pożądaną wysokość. Nasyp ziemi do środka, wsadź nasiona lub przesadź do środka gotowe już sadzonki roślin. Możesz również układać pojedyncze opony i sadzić w nich pojedyncze rośliny. Obie konstrukcje będą świetnie prezentowały się w Twoim ogrodzie, podkreślą swoją prostotą piękno kwiatów, które planujesz w nich umieścić.

W każdym ogrodzie przyda się oświetlenie, które stanowi piękne dopełnienie całości. Bardzo tanim kosztem i w prosty sposób możemy oświetlić ogród, poprzez zakup oświetlenia takiego jak panel solarny LED.

kwietnik z opony do ogrodu
kwietnik z opony do ogrodu

Siedziska z opon do ogrodu

Nadszedł czas, żeby zrobić siedziska z opon do ogrodu, które będą trochę trudniejsze niż kwietnik. Jeśli masz stół w swoim zielonym zaciszu, to wystarczy, że wstawisz go razem z kilkoma siedziskami do ogrodu. W cichości Twojej zieleni przygotuj kilka drewnianych kantówek, płytę wiórową, klej, heblarkę i kawałek materiału. Wytnij z płyty dwa okręgi o średnicy opony, jeden z nich ohebluj i przymocuj do niego materiał takerem. Do drugiej płyty przywierć trzy lub cztery kantówki. Masz górę i dół swojego krzesła, przyklej je do dwóch stron opony stworzone elementy i pomaluj oponę farbą akrylową, drewniane części lakierem do drewna. Poczekaj, aż wyschną, bądź dumny, że dzięki swojej pracy masz piękne siedziska z opon do ogrodu. Teraz możesz pić kawę razem z przyjaciółmi na siedząco.

Ozdoby do ogrodu z opon

Ozdoby do ogrodu z opon kręcą Cię bardziej? W tym rozdziale pomożemy Ci stworzyć ozdoby do ogrodu z opon w kształcie jedzenia! Wyobraźmy sobie teraz sushi, leży na talerzach z pałeczkami. Stwórzmy zatem talerz pod swoje sushi, używając piaskownicy lub zbudujmy ją. Ułóż dwa długie kawałki drewna i pomaluj je w krótkiej części np. na czerwono, żeby wyglądały jak pałeczki do jedzenia. Wkop pionowo w 1/3 kilka opon przylegających do siebie, wypełnij je ziemią i mocno ubij tak, by się nie rozsypywała. Pomaluj opony na czarno, żeby przypominały wodorosty, które owijają się wokół rolki sushi, a następnie starannie wybierz kilka rodzajów roślin w różnych kolorach i umieść je we wcześniej przygotowanych oponach. Jest to wyjątkowa i fascynująca metoda na inspiracje z opon do ogrodu, która z pewnością przyciągnie uwagę każdego przechodnia czy Twojego gościa. Możesz być pomysłowy i naśladować różnorodne potrawy, takie jak hamburgery, tworząc z opon chleb do burgerów, Kreuj własne pomysły na figurki z opon do ogrodu i dziel się nimi ze światem.

Inne ozdoby do ogrodu z opon

Zastanówmy się raz jeszcze, co można zrobić z opon do ogrodu? Gdyby tak nasze ozdoby do ogrodu z opon zaczęły lewitować? To prosta sztuczka magiczna, którą można wręcz zbudować, by wniosła do ogrodu powiew artystycznej duszy. Twoje opony w ogrodzie będą wyglądały świetnie, jeśli je powiesisz. Po prostu pomaluj oponę w kolorze, który uzupełnia wystrój domu na zewnątrz, przymocuj ją liną na zewnątrz. Posadź w niej kwiaty. Pamiętaj o przebiciu dna opony, żeby nie utonęły podczas regularnego podlewania lub opadów deszczu.

ozdoby do ogrodu z opon
ozdoby do ogrodu z opon

Meble z opon do ogrodu

Idziemy z rozmachem. Tworząc meble z opon do ogrodu, chcemy chronić środowisko i również zadbać o piękny wystrój. Możemy inspirować się siedziskami i stworzyć więcej mebli z opon. Jeśli masz dużo starych opon, zrób z nich dodatkowy stół pod swój ogrodowy warsztat. Przygotuj dużą płytę wiórową, masz już heblarkę, więc wyhebluj ją. Znajdź w miarę płaski gród w swoim ogrodzie i rozłóż warstwę lub pięć opon w kształcie „X”. Układaj opony jedna na drugiej i sklejaj je, by stały stabilnie, gdy znajdziesz się na odpowiedniej wysokości, przyklej do nich płytę wiórową i stół gotowy. Teraz w Twoim ogrodzie znajduje się ogrodowy salon meblowy, czyż to nie satysfakcjonujące zajęcie? Sprawdźmy, co jeszcze możemy zrobić.

Ciekawe rzeczy z opon do ogrodu

O czym myślisz, nastawiając się na ciekawe rzeczy z opon do ogrodu? My, o czymś, co mogłoby Cię zaskoczyć – „figurki z opon do ogrodu” to coś, co z niewielkim trudem przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Zaprojektowaliśmy nasze stare opony tak, aby wyglądały, jak filiżanka i spodka do herbaty lub kawy. Spodek zrobiliśmy z opony, przecięliśmy oponę na pół wokół najszerszej części bieżnika. Następnie odwróciliśmy, aby nadać jej wygląd spodka. Został pomalowany tak, aby pasował do wzoru kolorystycznego „kubka”, na którym spoczywa. Filiżanka jest nieco łatwiejsze do wykonania. Wszystko, co musisz zrobić, to ułożyć opony jedną na drugą, aby stworzyć główną część figurki. Uchwyt jest zrobiony z opony, która została przecięta na pół w całej średnicy, odwrócona na lewą stronę, pomalowaliśmy i przykleiliśmy do boku figurki z opon. Teraz Ty możesz robić takie figurki. Wypełniaj je ziemią i używaj jako kwietniki z opon do ogrodu.

ciekawe rzeczy z opon do ogrodu
ciekawe rzeczy z opon do ogrodu

Mozaika z opon

Możesz odświeżyć duży pionowy obszar, taki jak bok garażu lub stary płot ogrodu, mocując do niego stare opony w kształt mozaiki. Do opon przymocowanych do boku ściany możesz wypełnić ściółką, takie rozwiązanie niewymagania malowania opon, a z pewnością będą świetnie kontrastowały z zielenią. Możesz również pomalować opony wieloma kolorami i ułożyć je we wzór tęczy. Użyj pomarańczowego i żółtego koloru, teraz ułóż opony we wzór plastra miodu. Możesz zastosować opony jako doniczki i posadzić w nich roczne kwiaty, które rozwijają się w płytkich glebach i nie wymagają dużo miejsca na korzenie.

Ogrodowa fontanna z opon

To fantastyczny przykład tego, jak zużyte opony można przekształcić w piękne rzeźby w ogrodzie. Rozważ wykorzystanie używanych opon jako podstawy swojego projektu, jeśli chcesz stworzyć fontannę z ograniczonym budżetem. Aby uzyskać więcej fontann, możesz użyć opon o innych rozmiarach, takich jak duże opony do ciężarówek lub opon aut samochodowych. Oprócz tego, że konstrukcja jest niedroga, wykorzystanie opon w ogrodzie jako fontanny jest równie prostym rozwiązaniem co poprzednie. Możesz również swoje opony po prostu wkopać, malując je lub nie. To świetny pomysł na wykorzystanie opon do ogrodu

ogrodowa fontanna z opon
ogrodowa fontanna z opon

Kamuflaż z opon

Tutaj opony pomaluj zielono-białą farbą, aby pomóc im mieszać się z roślinami i odcieniami tła ogrodu. Kamuflaż z opon sprawi, że rośliny, a nie opony, będą punktem centralnym. Jeśli masz jakieś stare opony leżące wokół, jest to świetny sposób, aby je dobrze wykorzystać. Malując opony i ciągnąc rośliny nad krawędzią, możesz zrobić darmową i prostą donicę ze złomu. Na pierwszy rzut oka nikt nie zauważy, że do tej konstrukcji wykorzystałeś opony. Ci, którzy się zorientują, z pewnością pozazdroszczą Ci pomysłowości.

Zobacz nasze pozostałe artykuły

 

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.