Ile kalorii ma kawa z mlekiem? Czy warto dolewać mleka do kawy?

Chcecie wiedzieć ile kalorii ma kawa z mlekiem? Kawa bez mleka jest równie dobra dla tych, którzy lubią gorzkie smaki. Dowiemy się również ile kalorii  ma kawa czarna, z cukrem lub bez niego. Poświęćmy kilka minut i sprawdźmy ile kalorii ma kawa niezależnie od jej postaci.

  • Policzymy dla Was ile kalorii ma kawa czarna. Odczytacie wartość kaloryczną pojedynczego espresso i kawy parzonej.
  • Sprawdzimy ile gram kawy, używamy się do zrobienia kawy czarnej.
  • Odpowiemy na pytanie ile kalorii ma kawa z cukrem oraz ile kalorii ma kawa z mlekiem.
  • Ile kalorii ma kawa rozpuszczalna – informacja kaloryczna dla tych, którzy nie lubią gdy „coś im pływa”.
  • Ile kalorii ma kawa rozpuszczalna z mlekiem – pyszniejsza, jednak kaloryczna czy nie.
  • Na końcu artykułu odpowiemy na ostatnie pytanie – ile kalorii ma kawa latte macchiato.
  • Czy wiesz, że z fusów kawy możesz zrobić peeling do ciała? Poznaj sekrety pięknej skóry!
Ile kalorii ma kawa z mlekiem
Ile kalorii ma kawa z mlekiem

Ile kalorii ma kawa czarna?

Pierwsze pytanie brzmi ile kalorii ma kawa czarna, często chcemy poznać tą odpowiedź, gdyż czarna kawa jest najczęściej wybieraną do picia. Kawa czarna jest napojem składającym się głównie z wody. Niektórych może to zdziwić, my wiemy, że kawa czarna to 99% wody, a tylko 1% to substancję, które wydzielają się podczas jej parzenia. Bez względu czy pijesz kawę z ekspresu, czy tradycyjnie zalewasz ją wrzącą wodą.

Odpowiedz na Wasze pytanie, ile kalorii ma kawa czarna jest prosta. Pojedyncze espresso, które składa się z 25-30 ml wody zawiera tylko 1.7 kalorii. Reszta naszej kawy czarnej to tylko woda, która nie ma żadnych kalorii. Jeśli liczymy kalorie, to taka kawa jest dla nas idealnym rozwiązaniem, gdy staramy się nie przekroczyć naszego limitu zapotrzebowani kalorycznego. Sprawdź czy kawa jest zdrowa i poznaj jej 10 zalet!

Ile kalorii ma kawa czarna
Ile kalorii ma kawa czarna

Zobacz nasze inne artykuły

Ile kalorii ma kawa z cukrem?

Nie wszyscy pijemy gorzką kawę, to ile kalorii ma kawa z cukrem? Zapyta się każdy, kto gustuje w słodkich smakach. Na rynku istnieją słodziki bez kalorii, jednak my słodzimy prawdziwym cukrem. Otóż jedna łyżeczka cukru zawiera około 20 kalorii. Zakładając, że naszym ulubionym jest kawa czarna z cukrem na pojedynczym espresso i posłodzona wyłącznie dwiema łyżeczkami otrzymamy średnią wartość 41.7 kalorii. Kwestie zdrowotnie to trochę inny temat. Zdrowsza kawa z cukrem czy bez – to kontrowersyjny temat dla fanów zdrowego odżywiania. Mała ilość cukru spożywana w ciągu dnia nie zaszkodzi żadnej zdrowo odżywiającej i aktywnej osobie.

Ile kalorii ma kawa z cukrem
Ile kalorii ma kawa z cukrem

Ile kalorii ma kawa rozpuszczalna?

Będąc przy czarnej kawie, zapytamy ile kalorii ma kawa rozpuszczalna. Nawet najlepsza kawa rozpuszczalna nie ma tylu samo walorów smakowych co prawdziwa kawa czarna. Jednak w tej części skupmy się na pytaniu ile kalorii ma kawa rozpuszczalna, bo według nas ma o wiele mniej niż parzona kawa czarna. Bez znaczenia, z której półki kupimy kawę. Najtańsza czy najlepsza kawa rozpuszczalna ma tylko 2 kalorie w 100 g kawy. Średnią ilością kawy rozpuszczalnej, której używamy do stworzenia naszego ulubionego napoju, jest około 8 g kawy. Oznacza to, że nasza kawa rozpuszczalna zawiera tylko 0,16 kalorii na filiżankę.

Ile kalorii ma kawa rozpuszczalna
Ile kalorii ma kawa rozpuszczalna

Ile kalorii ma kawa rozpuszczalna z mlekiem?

Pogromcy laktozy zapytają ile kalorii ma kawa rozpuszczalna z mlekiem. Pijąc kawę rozpuszczalną z mlekiem 2%, możemy wyliczyć, że nasz napój składający się z 8 g kawy 100 ml wody i 50 ml mleka zawiera niecałe 11 kalorii. To w takim razie ile kalorii ma kawa rozpuszczalna z mlekiem odtłuszczonym? Mleko odtłuszczone zawiera tylko 10 kalorii w 100 ml. Weźmy pod lupę te samą proporcję. 8 g kawy 100 ml wody i 50 ml mleka – taka rozpuszczalna kawa da nam około 6 kalorii.

Ile kalorii ma kawa rozpuszczalna z mlekiem
Ile kalorii ma kawa rozpuszczalna z mlekiem

Ile kalorii ma kawa latte? Pysza i kaloryczna!

Na końcu odpowiemy ile kalorii ma kawa latte macchiato. W końcu nie wszyscy pijemy kawy w domach. Jest wiele osób, które preferują odżywianie się w restauracjach. Wiele osób dbających o dietę dokładnie wybiera posiłki tak, aby nie przekroczyć górnego limitu kalorycznego lub dobijamy kalorię, gdy robimy masę. Raczej każdy mężczyzna chodzący na siłownie nie zastanawia się ile kalorii ma kawa latte macchiato. Może wśród czytelników znajdą się tacy, którzy nie odbiegają swoją determinacją od kobiecej skrupulatności i starannie liczą każdy gram.

Kawa Latte macchiato składa się 2 espresso i 120 ml spienionego mleka. Pojedyncze espresso zawiera 1.7 kalorii, 100 ml mleka 22 kalorie. Z tego możemy obliczyć, że kawa latte macchiato zawiera 29.8 kalorii.

Ile kalorii ma kawa latte macchiato
Ile kalorii ma kawa latte macchiato

Zobacz nasze pozostałe artykuły