...

Jak oddzielić kuchnię od salonu w małym mieszkaniu

Aktualnym trendem we współczesnym życiu jest ciągłe poszukiwanie większej przestrzeni i światła. Połączony salon lub salon z otwartą kuchnią, a także salon połączony z sypialnią stają się więc coraz bardziej powszechny w naszych domach. Jak oddzielić kuchnię od salonu w małym mieszkaniu? Jest na to kilka sposobów. Często są to sposoby tanie i proste do wykonania.

 • Otwarta kuchnia jest coraz powszechniejsza w naszych domach i mieszkaniach.
 • Aby oddzielić kuchnię od salonu, potrzebujemy kreatywności i pomysłowości.
 • Jest wiele sposobów oddzielenia kuchni od salonu. Jakie to są metody?
 • Otwarta kuchnia to łatwiejsze i pełniejsze kontakty towarzyskie oraz życie rodzinne.
jak oddzielić salon od kuchni
Jak oddzielić salon od kuchni?

 Czym oddzielić kuchnię od salonu

W małych mieszkaniach funkcjonalność ma kluczowe znaczenie, ale co się dzieje, gdy chcesz stworzyć mniejsze, przytulniejsze miejsca wewnątrz projektu na otwartym planie, jak oddzielić kuchnię od salonu? Istnieją różne sposoby, aby to osiągnąć bez wydawania dużych pieniędzy. W małych mieszkaniach i domach, w których salon, sypialnia i kuchnia sąsiadują ze sobą, często odczuwa się potrzebę wizualnego oddzielenia przestrzeni. Dziś nie zajmiemy się tym jak pogodzić salon z sypialnią, tylko jak oddzielić kuchnię od salonu.

Zamiast używać ścian i drzwi do dzielenia pomieszczeń w stary sposób, coraz więcej mebli jest wykorzystywanych do oddzielania regionów, jednocześnie umożliwiając ich jednoczesne połączenie. Otwarta kuchnia jest również popularna, ponieważ zachęca do kontaktów towarzyskich i pozwala na łatwiejsze dzielenie się rodzinnymi chwilami. W rezultacie kuchnia i przestrzeń życiowa, a także salon i jadalnia zyskują znaczną wartość i rozszerzają swoje cele.

Czy lepiej mieć aneks kuchenny na otwartym planie, czy oddzielną kuchnię? To klasyczny problem dla kogoś, kto właśnie kupił dom i musi go wyremontować. Nierzadko trzeba zdecydować czy mieszać, czy oddzielać salon od kuchni. Oddzielne pomieszczenia mają swoje zalety, takie jak separacja zapachów, ale mogą być również ciemne i wąskie. Salon i kuchnia są połączone, aby stworzyć większą, jaśniejszą przestrzeń. Ważne jest jednak zdefiniowanie stref i zróżnicowanie ich na podstawie ich funkcji.

Najpierw wyjaśnijmy, czym jest salon z otwartą kuchnią: kuchnia, salon i jadalnia są oddzielone kilkoma oddzielnymi przegrodami lub w ogóle nie mają żadnych przegród.

Tak więc, jeśli zdecydujesz się podzielić dwa obszary za pomocą przesuwanych szklanych ścian, lady lub wyspy, lub filarów nośnych, projekt połączenia kuchni i salonu zapewnia każdemu z was dużą swobodę korzystania z wyobraźni.

Chęć jak najwszechstronniejszego wykorzystania każdego centymetra kwadratowego zyskuje na znaczeniu, a możliwość odkrywania rozwiązań na zamówienie, takich jak przesuwane lub obrotowe ściany, może zwiększyć wartość nieruchomości.

Jednak często wymagane jest rozgraniczenie sekcji i zróżnicowanie ich w zależności od ich funkcji. W rzeczywistości istnieje mnóstwo mniej lub bardziej zauważalnych sposobów wizualnego podziału i wytyczenia przestrzeni w salonie z otwartą kuchnią.

Chcąc oddzielić kuchnię od salonu, pomocny okazać może się panel ledowy podszafkowy. Z jego pomocą, możemy podświetlić wszystkie meble znajdujące się w kuchni.

Kuchnia oddzielona od salonu bufetem
Kuchnia oddzielona od salonu bufetem

Zobacz nasze inne artykuły

Oddzielenie kuchni od salonu – porady

Na oddzielenie kuchni od salonu jest kilka możliwości. Często wymaga to kreatywności i pobudzenia swojej wyobraźni. Niewidoczna granica między pomieszczeniami jest tworzona przez umieszczenie mebli w obu lokalizacjach tak, aby nie były do siebie skierowane. Twoi goście nie będą mieli bezpośredniego widoku na kuchnię z sofy. Jest to praktyczny sposób na oddzielenie kuchni od salonu, szczególnie w domu o ograniczonym układzie przestrzeni społecznej.

Gdy w przestrzeni jest ograniczona ilość naturalnego światła, idealną metodą dodania bariery jest szklana ściana, która oddziela obszary bez zasłaniania światła.

Budowanie blatu wyspowego między kuchnią a salonem to jedno podejście do podziału dwóch pomieszczeń w małym domu, w którym kuchnia i salon dzielą przestrzeń. Podczas zabawiania gości ma to dodatkową zaletę, że ma ladę barową połączoną z salonem.

Nieprzezroczyste szklane drzwi z wzorami to uroczy akcent, który jest zarówno stylowy, jak i funkcjonalny.

Proste pomysły mogą być równie skuteczne, jak złożone, jeśli chodzi o oddzielenie kuchni od części dziennej. Cała przestrzeń może mieć jasną drewnianą podłogę, ale część dzienna może być wizualnie oddzielona od kuchni ogromnym dywanem umieszczonym na podłodze, aby zapewnić wizualną barierę między dwiema sekcjami.

Kominek między salonem a kuchnią to kolejna opcja. Co więcej, siedzenia w takim domu można zaprojektować tak, aby skupić się na telewizorze, a nie na bezpośrednim widoku kuchni.

Salon może mieć sufit o podwójnej wysokości, który wizualnie oddziela go od kuchni, która jest umieszczona tuż za nim domu z otwartym układem.

Zasłona jest jednym z najprostszych sposobów na podzielenie salonu od kuchni. Grubsze zasłony lub nawet pionowe żaluzje mogą być wykorzystane do oddzielenia dwóch sekcji, w zależności od sytuacji. O tym jakie firanki i zasłony do salonu wybierzesz musisz zdecydować samodzielnie.

Decydując się na to, jak oddzielić salon od kuchni powinniśmy w pierwszej kolejności zastanowić się nad oświetleniem i zachowaniem ciągłości wnętrza. Dzięki temu uzyskamy Jedno funkcjonalne i atrakcyjne pomieszczenie z wyraźnym podziałem na dwie części o zupełnie różnym przeznaczeniu.

Poza tym istnieje mnóstwo kreatywnych sposobów na podzielenie salonów i kuchni, tak aby każda przestrzeń zachowała swój charakter, a jednocześnie została włączona do większego projektu na otwartym planie. Korzystanie z usług projektanta wnętrz może umożliwić Ci wymyślenie unikalnych pomysłów, które są zarówno przydatne, jak i piękne.

jak oddzielić kuchnię od salonu w małym mieszkaniu
Jak oddzielić kuchnię od salonu w małym mieszkaniu?

Oddzielenie kuchni od salonu ścianką

Oddzielenie kuchni od salonu przesuwaną ścianką pozwalaj oddzielić lub połączyć pomieszczenia w zależności od sytuacji: wszystko, czego potrzebujesz, to gest zmniejszenia lub rozszerzenia obszaru.

Aby wytyczyć obszar kuchenny, użyj blatu lub wyspy: to świetny sposób na uzyskanie jeszcze większej przestrzeni do pracy.

Jednym z najpopularniejszych obecnie trendów są przeszklone ściany, które dzielą się bez dzielenia. Inspirowane przemysłem szklane ściany dzielą przestrzenie, utrzymując je w kontakcie: przezroczystość szkła wykorzystuje dobre aspekty wyjątkowego środowiska, jednocześnie umożliwiając własność różnych regionów;

Płyty gipsowo-kartonowe: można zbudować maleńkie ściany lub ściany, które dają wrażenie dzielenia przestrzeni bez jej całkowitego zamykania. Dodanie półek lub nisz do ściany będzie zarówno ozdobne, jak i użytkowe.

Kolor może być użyty do podzielenia przestrzeni. Używa kontrastujących lub subtelnych kolorów do definiowania przestrzeni. Kolor może funkcjonować jako wizualny separator między dwoma obszarami, gdy przestrzeń jest tak mała, że nie można sobie pozwolić na zaśmiecenie jej ścianką działową lub meblami. Starannie dobieraj kolory, aby stworzyć silny kontrast, nie sprawiając, że przestrzeń wydaje się klaustrofobiczna.

Oddzielenie kuchni od salonu
Oddzielenie kuchni od salonu ścianką

Jak oddzielić kuchnię od salonu inspiracje, wady i zalety otwartej kuchniZastanawiając się jak oddzielić kuchnie od salonu, pomyślmy najpierw, czy połączenie tych pomieszczeń jest tym, czego potrzebujemy. Opcja budowy salonu z otwartą kuchnią ma wiele zalet, ale ma również pewne wady, których nie należy przeoczyć. Rzućmy okiem na to, czym one są:

ZALETY

 • Otwarta przestrzeń oszczędza miejsce, ponieważ każdy dodatkowy centymetr jest teraz luksusem. Jeśli powierzchnie są ograniczone, lepiej jest stworzyć charakterystyczną przestrzeń ze wspaniałą otwartą kuchnią niż ciasnym aneksem kuchennym.
 • To świetna opcja dla małych mieszkań: zburzenie ścian daje wrażenie większej ilości miejsca w kompaktowym miejscu.
 • Otwarta kuchnia i salon pozwalają na towarzystwo podczas gotowania. W połączonym, ale coraz bardziej samotnym społeczeństwie dom pozostaje bezpieczną przystanią, w której członkowie rodziny mogą dzielić intymne chwile. Możemy również wykorzystać czas poświęcony na przygotowanie kolacji, aby porozmawiać, podzielić się naszymi historiami lub odrobić z dziećmi pracę domową.
 • Wybierz otwartą przestrzeń, jeśli chcesz mieć oko na swoje dzieci podczas zabawy, odrabiania lekcji lub oglądania telewizji podczas przygotowań.
 • Środowisko na otwartym planie jest jaśniejsze, ponieważ można cieszyć się bardziej naturalnym światłem. Idealnie nadaje się do stworzenia przewiewnego, pojemnego wrażenia w małym mieszkaniu. Nawet najmniejsze przestrzenie będą wydawać się większe, gdy używane są jasne kolory lub całkowicie białe meble.

WADY

 • Zapachy kuchenne są uciążliwe, ponieważ przemieszczają się po całym domu i są szczególnie trudne do wyeliminowania w zimie. Jest to problem, który można częściowo poradzić sobie z dobrym wyciągiem. Kuchnia z dużą ilością pojemników i kilkoma otwartymi elementami pozwala ukryć akcesoria, naczynia i przygotowywane preparaty przed dociekliwymi oczami.
 • Ze względu na użycie blenderów, mikserów i innych urządzeń AGD, kuchnie są często źródłem hałasu, który może zagłuszać osoby mówiące w salonie.
 • Oddzielna kuchnia jest lepsza, jeśli nie chcesz, aby przeszkadzano Ci podczas gotowania. Jednym z podejść jest zainstalowanie drzwi przesuwnych, najlepiej wykonanych ze szkła, które umożliwiają zamknięcie kuchni w razie potrzeby. W ten sposób możesz najpierw przygotować się w samotności, a następnie cieszyć się otwartą przestrzenią podczas kolacji.
 • Dzięki otwartej przestrzeni nie możesz opuścić kuchni w nieładzie.
 • Jeśli masz salon z otwartą kuchnią, możesz mieć mniej miejsca do przechowywania. Być może będziesz musiał zorganizować wszystko w bardziej ekspansywnej scenerii, ale paradoksalnie z mniejszą przestrzenią użytkową, ponieważ masz jedną ściankę działową mniej, na której możesz umieścić szafy lub lodówkę.
Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.