...

Jak prawidłowo dobrać obuwie motocyklowe?

Jak prawidłowo dobrać obuwie motocyklowe?

Rozpoczynasz swoją przygodę w motocyklowym świecie i dopiero zdobywasz wiedzę na temat stroju motocyklowego? Jeżeli tak, być może już wiesz, jak istotnym jego elementem są buty motocyklowe. Każda osoba mająca nieco większe doświadczenie z jazdą na motocyklu, może potwierdzić niesamowicie wielką wagę obuwia. Dlaczego akurat butom należy poświęcić więcej uwagi? Powód jest prosty. Jadąc na dwóch kołach, często może się zdarzyć, że dla utrzymania równowagi, będziemy musieć podpierać się nogami. Problem pojawia się wtedy, kiedy jedziemy zbyt szybko. Mając ubrane nieodpowiednie buty, ich podeszwa będzie mogła szybko się zetrzeć wskutek tarcia z asfaltem. Nasza stopa stanie się wtedy niczym więcej niechroniona i o poważny uraz bardzo łatwo. Dlatego też sportowe buty motocyklowe, jak i buty do jazdy turystycznej, mają jedną wspólną, bardzo ważną cechę. Posiadają nadzwyczaj wytrzymałą podeszwę. Jest ona wykonana z odpornych na ścieranie materiałów, które nawet pod wpływem wysokich temperatur, nadal zabezpieczają nasze stopy. Duży wybór butów motocyklowych można znaleźć na stronie https://www.intermotors.pl/oferta/buty-motocyklowe-5010754, na którą zapraszamy wszystkich pasjonatów jazdy na dwóch kółkach.

Buty sportowe na motocykl

Jeśli jesteś właścicielem tzw. ścigacza, na pewno nie obce są ci określenia jak jazda bokiem, ślizg i wiele innych związanych z tą grupą motocykli. Poruszanie się z wysokimi prędkościami wymaga niebywałych umiejętności i opanowania. Jednak i to jest za mało, kiedy mamy do czynienia z olbrzymią prędkością jazdy, tarciem i ryzykiem poślizgu. Twoje buty motocyklowe muszą chronić stopę i nogę ze wszystkich stron. Nie wystarczy tylko gruba podeszwa, ale potrzeba również ochrony łydki. Dlatego do jazdy sportowymi motocyklami polecamy długie buty motocyklowe, najlepiej wykonane ze skóry lub innych odpornych na uszkodzenia materiałów. Mając na nogach takie obuwie, możesz być pewien, że w razie ewentualnego upadku i sunięcia po asfalcie, twoje nogi są dobrze chronione przed bolesnymi i groźnymi urazami.

Buty miejskie motocyklowe

Miejska jazda motocyklem wydaje się najmniej ryzykowna. Niestety to tylko pozory. Owszem, podczas jazdy w ruchu miejskim zwykle poruszamy się ze stosunkowo bezpiecznymi prędkościami. Istnieje jednak zupełnie inne zagrożenie, wynikające ze strony zbyt blisko przejeżdżających nas samochodów. Zachodzi wtedy ryzyko zmiażdżenia naszych nóg lub ich potrącenia bokiem samochodów. Szczególnie niebezpieczne są samochody ciężarowe z wysokim zawieszenia. Nieregularne elementy podwozia mogą być przyczyną bolesnych urazów nóg. Aby do nich nie doszło, należy zapewnić sobie odpowiednią ochronę, najlepiej ze strony naszych butów. Polecamy wysokie buty motocyklowe damskie lub męskie, które mają wzmacniane podeszwy i zewnętrzne cholewki. W sytuacji krytycznej, w której dojdzie do zbyt bliskiego kontaktu, taki but ochroni naszą nogę.

Buty off-road do jazdy enduro

Jazda terenowa motocyklem, nazywana także jazdą cross lub enduro wymaga stosowania jednych z najbardziej wytrzymałych butów motocyklowych. Są to specjalnie wzmacniane buty, usztywniające łydkę i minimalizujące ryzyko skręcenia kostki. Są to idealne buty do jazdy na dwóch kółkach w trudnym terenie. Mogą być zapinane na zamki błyskawiczne, ułatwiając ich szybkie ubieranie i zdejmowanie. Metalowy zamek błyskawiczny o grubych zębach jest odporny na zanieczyszczenia, a jednocześnie łatwy w utrzymaniu czystości i konserwacji. Wymienne slidery wydłużają czas użytkowania butów, dając możliwość wymiany zużytych elementów na nowe. Cena butów motocyklowych do jazdy off-road waha się w granicach od 600 do nawet 2000 złotych za parę. Warto przy tym zaznaczyć, że te najdroższe rodzaje butów motocyklowych przeznaczone są do jazdy wyczynowej.

Buty turystyczne motocyklowe

Obuwie motocyklowe stricte przeznaczone do jazdy turystycznej powinno być maksymalnie wygodne i maksymalnie bezpieczne. Najczęściej są to buty przeznaczone do używania podczas jazdy na dłuższych trasach, czyli kiedy w ciągu jednego dnia pokonujemy kilkaset kilometrów. Mogą one być wyposażone w praktyczny rzep regulacyjny, a wewnątrz mają bardzo komfortową wyściółkę, zapewniająca największą wygodę stopom, zmniejszając przy tym uczucie zmęczenia. Tak samo jak w innych przypadkach butów motocyklowych, tak i teraz są to buty z wysoką cholewką. Poszczególne modele butów turystycznych, dostępne w naszym sklepie internetowym mogą być wyposażone w elementy odblaskowe. Rozwiązanie to niektórym osobom może wydawać się zaskakujące, ale patrząc pod kątem bezpieczeństwa jazdy, ma ono wiele zalet. Przede wszystkim poprawia widoczność motocyklisty na drodze, szczególnie po zmroku. W sytuacji awarii zewnętrznego oświetlenia motocyklu, takie elementy odblaskowe mogą uratować życie, znacznie zwiększając bezpieczeństwo jazdy. Obuwie motocyklowe turystyczne jest także przystosowane na najbardziej niekorzystne warunki atmosferyczne, czyli na opad deszczu, śniegu, a także duże wahania temperatury.

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.