Jak znaleźć pomysł na biznes dla siebie w 2022 roku

Zdecydowałeś się założyć własną firmę? Niesamowite. 65 procent osób w wieku dwudziestu kilku lat zgadza się z tym. Fakt, że czytasz ten post na naszej stronie internetowej, wskazuje, że poważnie myślisz o założeniu firmy. Tylko drobna uwaga. Wymagana jest koncepcja.

  • Firmy zaczynają od pomysłu. Jeśli potrafisz wymyślić dobrą koncepcję biznesową, reszta się ułoży.
  • Co jest źródłem Twojej inspiracji? Teraz sprawdź.
  • Własny biznes – co o nim powinieneś wiedzieć.
  • Biznesplan.
  • Pomysł na biznes – przykłady
Jak znaleźć pomysł na biznes
Jak znaleźć pomysł na biznes?

Własny biznes – czym jest dla Ciebie?

Określ swoje główne źródło spełnienia.

„Znajdź coś, co lubisz robić”, każdy doradca zawodowy lub trener zatrudnienia doradzi ci. Prawie nie chcę tego powtarzać, ponieważ jest to tak banalne, ale zacznę. Musisz zaangażować się w aktywność, która Ci się podoba. Będziesz się rozwijać, a Twoja firma razem z tobą, pod warunkiem, że kochasz to, co robisz.

Zastanów się, co przynosi ci szczęście i zadowolenie w życiu? Z pewnością mógłbyś zarabiać na życie, robiąc to, o czym marzysz – nic innego.

Tim Ferriss nazywa to „muzą”, co brzmi jak coś z bajki, ale to działa. Ponieważ opiera się na zdrowej zasadzie: „Wybierz zawód, który lubisz, a nigdy nie przepracujesz ani jednego dnia w swoim życiu”. (Konfucjusz)

Oto jak przekształcić tę koncepcję w dochodowy i własny biznes: Dowiedz się, jak zarabiać pieniądze, robiąc to, co lubisz.

Jesteś wspinaczem? Rozważ karierę jako nauczyciel wspinaczki skałkowej.

Organizowanie obszarów i optymalizacja produktywności przynosi Ci radość? Rozważ pracę jako konsultant ds. Produktywności.

Czy fascynujesz się podróżami kosmicznymi? Następnie, za wszelką cenę, zacznij budować rakiety.

Dowiedz się, co lubisz robić. Uczyń z tego własny biznes, robiąc to, co kochasz.

Zidentyfikuj swoje największe źródło irytacji.

Zastanów się nad tym przez chwilę. Jakie jest źródło twojej ostatniej irytacji?

Czy to jasne? Okej, to jest w porządku.

Więc, jaka jest odpowiedź na tę zagadkę?

To jest Twoja koncepcja biznesowa.

Chociaż upraszczam koncepcję, nie przesadzam.

Rozwiązywanie problemów to miejsce, z którego pochodzą najlepsze pomysły biznesowe. Ktoś napotyka problem, obmyśla rozwiązanie, a następnie je sprzedaje.

Na czym dokładnie polega problem? Więc, jaka jest odpowiedź? Coś, co złapie myszy w szafce, które pożerają twój ser (pułapka na myszy). Niechciana ciemność zostaje wygnana za pomocą elektrycznej kuli (dziękuję, Edison).

Twoje najbardziej kreatywne i lukratywne pomysły na firmę to te, do których możesz się odnieść.

Po co pisać biznesplan?

Nadal nie masz pewności, czy biznesplan jest wart czasu i inwestycji? Czy nie możesz po prostu od razu rozpocząć i prowadzić firmy? Możesz, ale stracisz kilka kluczowych korzyści, które zapewnia biznesplan. Posiadanie biznesplanu pomoże Ci w następujący sposób.

Po co pisać biznesplan
Po co pisać biznesplan?

Rozwijaj swój biznes szybciej.

Pisanie biznesplanu polega na ustanowieniu podstaw dla Twojej firmy. Nie przewidujesz przyszłości, pracujesz nad podstawową strategią swojej firmy, która pomoże Ci się rozwijać. Ten początkowy dokument nie ma być doskonały, ale został zaprojektowany do przeglądu i dostosowania, aby pomóc Ci zidentyfikować i osiągnąć twoje cele.

Bez biznesplanu jako punktu odniesienia znacznie trudniej będzie śledzić postępy, wprowadzać korekty i mieć informacje historyczne łatwo dostępne do odniesienia przy podejmowaniu trudnych decyzji. Tworzenie biznesplanu gwarantuje, że masz harmonogram, który nie tylko określa, dokąd planujesz się udać, ale gdzie już byłeś.

Podejmuj pewne decyzje strategiczne

Często największe decyzje, które podejmiesz dla swojej firmy, są w niestabilnych okresach wzrostu, spadku, a nawet kryzysów zewnętrznych. Wymaga to podejmowania bardzo istotnych decyzji znacznie szybciej, niż możesz sobie tego wyobrazić. Bez aktualnych informacji dotyczących planowania i prognoz decyzje te mogą być mniej pewne, niż powinny.

Mając pisemny biznesplan, który regularnie przeglądasz, możesz podejmować pewne decyzje. Będziesz mieć wszystkie niezbędne informacje, aby wiedzieć, kiedy możesz zatrudnić nowych pracowników, uruchomić nową linię produktów lub dokonać dużego zakupu. Jednocześnie możesz również planować z wyprzedzeniem na wypadek, gdyby decyzja nie zadziałała zgodnie z oczekiwaniami, minimalizując potencjalne ryzyko.

Własny biznes – czym jest dla Ciebie
Własny biznes – czym jest dla Ciebie?

Przykłady na własny biznes w 2022 roku

Czy w 2022 roku szukasz metody na osiągnięcie większej wolności i zarobienie większej ilości pieniędzy? Być może po prostu chcesz zacząć coś nowego podczas epidemii po tym, jak zobaczyłeś, że zdalni pracownicy mają lepszą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym? Jeśli tak jest, być może nadszedł czas, aby założyć własną firmę lub pobocznyą działalność (nie martw się, nie powiem twojemu pracodawcy, jeśli nie zamierzasz wracać do pracy). Przyjrzymy się kilku najlepszym pomysłom biznesowym na 2022 r., które możesz zacząć jako z niemal dowolnego miejsca. Być może zainspirujemy Cię i z sukcesem wystaruje Twój Start Up. Przygotuj się na poznanie najlepszych pomysłów biznesowych na 2022 r.

Stwórz własną stronę internetową.

Rosnąca liczba blogerów twierdzi, że sześciocyfrowe roczne dochody i trend się utrzyma, a nawet ten biznes rozwija się z roku na rok.

Chociaż nie każdy blog zarobi fortunę, z odpowiednim tematem i odrobiną entuzjazmu, możesz zarabiać na przyzwoite życie.

Utwórz kurs online

Możesz zarobić dodatkowe pieniądze, tworząc kurs online, jeśli masz dużą wiedzę na dany temat.

Umiejętności takie jak kodowanie i zarządzanie WordPress są szczególnie poszukiwane, a ponieważ branża e-learningowa ma być warta 300 miliardów dolarów do 2025 roku, istnieje wiele możliwości dla wszystkich.

Vlogger/YouTuber

Czy masz zdolność do tworzenia materiałów, które są zabawne, humorystyczne lub pouczające?

Stwórz własny kanał YouTube, aby przekształcić swoją naturalną wychodzącą osobowość w własny biznes.

Możesz tworzyć filmy praktycznie na wszystkim, a jeśli masz wystarczająco dużą publiczność, możesz zarobić dużo pieniędzy.

Przykłady na własny biznes w 2022 roku

Instagram Influencer.

Influencerzy na Instagramie mają dużą grupę obserwujących i zdolność do przekonania ludzi do zakupu określonego produktu lub usługi.

Niektórzy z najbardziej znanych influencerów na Instagramie, takich jak Kylie Jenner, odnieśli ogromny sukces w zarabianiu na swoich następujących osobach:

Pamiętaj, że jako influencer, w zasadzie prowadzisz własny biznes, a to, jak dobrze wykorzystuje Instagram do rozwijania swojej marki, będzie czynnikiem decydującym o Twoim sukcesie.

Z drugiej strony marki coraz częściej starają się współpracować z mikro-influencerami, którzy na ogół mają mniej obserwujących, ale posiadają silne wskaźniki zaangażowania.

Marketing afiliacyjny.

Praktyka zarabiania pieniędzy poprzez reklamowanie towarów lub usług innych osób jest znana jako marketing afiliacyjny.

Marketing afiliacyjny może pozwolić Ci zarobić znaczną ilość pieniędzy przy niewielkim wysiłku. W rzeczywistości wszystko, co musisz zrobić, aby marketing afiliacyjny działał, to dołączyć odpowiednie linki partnerskie do swoich artykułów na blogu. W rezultacie jest to idealne pasywne źródło przychodów do sparowania z blogowaniem.

Projektowanie graficzne.

Projektowanie graficzne może być lukratywnym źródłem pieniędzy dla zdalnych pracowników lub freelancerów, którzy chcą uzupełnić swoje dochody lub przekształcić w biznes.

Firmy każdej wielkości zawsze szukają grafików do tworzenia nowych logo, grafiki korporacyjnej, a nawet pomagają im markować swoje towary.

Możesz promować swoje usługi na własnej stronie internetowej lub korzystać z platform takich jak Flexjobs, aby przyciągnąć klientów.

Najlepszym podejściem do odniesienia sukcesu jako freelancer, według doświadczonego freelancera Hailey Lucas, jest wybranie lukratywnej niszy, a nie próba odwołania się do szerokiego rynku.

Niezależny pisarz.

Dlaczego nie zrobić trochę? Internet jest zbudowany na treściach, więc dlaczego nie wnieść trochę? Tworzenie treści może przynieść dużo pieniędzy. Kreatywne umiejętności pisania, komputer i połączenie z Internetem to wszystko, czego potrzebujesz, aby założyć niezależną firmę pisarską.

Twórcy treści zarabiają około 40 000 USD rocznie, zgodnie z payscale.com, chociaż wykwalifikowani pisarze mogą zarabiać sześciocyfrowe dochody, pracując w domu.

Przykładem jest J.K. Rowling, która zbiła niemałą fortunę po napisaniu powieści o „słynnym Harrym Potterze”.

Zobacz nasze inne artykuły