...

Wirtualna strzelnica — Wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Wirtualna strzelnica — Czym jest? Ile kosztuje?

Wirtualna strzelnica jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich podmiotów chcących założyć strzelnicę, które nie posiadają wystarczającej ilości gotówki. Tego typu placówki pozwalają trenować strzelectwo i brać udział w dynamicznych treningach, zakładających strzelanie na wirtualnych placach. Umożliwiają także prowadzenie ćwiczeń z wykorzystaniem broni krótkiej oraz karabinów na różnych odległościach, z różnych postaw strzeleckich. W Polsce wirtualne strzelnice nie cieszą się jeszcze dużą popularnością, jednak na przestrzeni ostatnich lat widać zdecydowany wzrost ich zainteresowaniem. Jeśli planujesz otworzyć własną strzelnicę, ale nie posiadasz dużej ilości gotówki, zastanów się nad otwarciem strzelnicy wirtualnej.

Jak oświetlić strzelnice
Jak oświetlić strzelnice

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wirtualnych strzelnic, zapoznaj się z dalszą częścią wpisu, z której dowiesz się:

 • jakie są podstawowe różnice pomiędzy tradycyjną, a wirtualną strzelnicą,
 • jakie są koszty otwarcia wirtualnej strzelnicy,
 • dla kogo przeznaczone są wirtualne strzelnice.

Czym różni się wirtualna strzelnica od zwykłej

W skrócie niemal wszystkim. Strzelnice wirtualne nie wymagają dużych obszarów do prowadzenia tego typu działalności, różnią się sposobem strzelania, a także rodzajem broni.
Tradycyjne strzelnice muszą być odpowiednio zbudowane i zabezpieczone, aby pociski natychmiast po trafieniu w cel, bezpiecznie się zatrzymały. Wirtualne strzelnice wykorzystują nowoczesne technologie, dzięki czemu nie są tak wymagające infrastrukturalnie. Broń wirtualną można wykorzystywać na salach gimnastycznych, otwartych przestrzeniach, a nawet w domowych zaciszach. Są zdecydowanie bezpieczniejsze od tradycyjnej broni palnej, dzięki czemu idealnie sprawdzają się do treningów strzeleckich młodych osób.

Strzelnica -jak zbudować
Strzelnica -jak zbudować

Główną zaletą strzelnic wirtualnych jest ich mobilność. Cały zestaw w prosty sposób można spakować do samochodu osobowego i dostarczyć na teren szkoły lub uczelni. Organizując pokazy i krótkie szkolenia, można zapewnić sobie przypływ sporej ilości klientów.

Zobacz nasze inne artykuły

Jakie są koszty otwarcia wirtualnej strzelnicy

Obecnie koszty otwarcia wirtualnej strzelnicy można zamknąć w przedziale 150-250 tys. złotych. Koszty te obejmują kompletny multimedialny zestaw strzelecki, umożliwiający prowadzenie ćwiczeń dla 4-6 osób jednocześnie. W skład zestawu wchodzą różne bronie jak karabinki i pistolety laserowe niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego systemu.
Jeśli planujesz otwarcie wirtualnej strzelnicy, musisz się również liczyć z kosztami związanymi z działką i zagospodarowaniem terenu. Strzelnice wirtualne nie wymagają tak wielu pozwoleń i zabezpieczenia terenu jak klasyczne odpowiedniki, jednak profesjonalnie wyglądający teren przyciągnie zdecydowanie większą ilość klientów. Koszty działki i jej zagospodarowania zależą od lokalizacji, wielkości i tego, w jaki sposób chcesz ją przygotować do wirtualnej strzelnicy.

Strzelnica nowoczesna
Strzelnica nowoczesna

Dla kogo przeznaczona jest wirtualna strzelnica?

Wirtualne strzelnice jako bezpieczne odpowiedniki klasycznych strzelnic idealnie nadają się zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób starszych. Pozwalają one poznać daną broń, nauczyć się jej obsługi i oddać pierwsze strzały, które zawsze owiane są pewną nutką niepewności.
Oprócz tego nie generują odpadów, dzięki czemu są lepsze dla środowiska, a także umożliwiają korzystanie z niej w niemal każdym miejscu na ziemi. Do jej działania wystarczy tak naprawdę dostęp do energii elektrycznej, która zasili cały system.
Z biznesowego punktu widzenia, wirtualne strzelnice idealnie sprawdzą się w przypadku osób nieposiadających wystarczającej ilości gotówki do otwarcia klasycznej strzelnicy. Są one nowoczesnym rozwiązaniem, które pozwoli przyciągnąć pierwszych klientów i zarobić na przyszłą rozbudowę placówki.

Strzelnica
strzelnica

Możesz uczyć się i doskonalić swoje umiejętności w następujących dziedzinach, korzystając z wirtualnej strzelnicy :

 • Bezpieczeństwo broni, w tym obsługa ręczna;
 • Celowanie za pomocą mechanicznych przyrządów celowniczych i kolimatorów „niskiego” powiększenia różnych konstrukcji;
 • Ćwiczenia obserwacyjne obejmujące wykrywanie, rozpoznawanie i identyfikację celów;
 • Strzelać celnie z różnych miejsc i odległości, w tym celów ruchomych i pojawiających się, w różnych warunkach oświetleniowych i przy ograniczonej widoczności;
 • Wspólna realizacja różnorodnych ćwiczeń strzeleckich o różnym stopniu trudności.

Wirualne strzelnice jak i te tradycyjne mają za zadanie w sposób bezpieczny, i zgodny z przepisami wyszkolić społeczeństo w poziomie podstawowym podstawowych zasad wojskowych.

 • Obycie z bronią palną
 • Jak czyścić i postępować z bronią
 • Można nauczyć się prawidłowego ładowania, rozładowywania i trzymania broni, celowania i strzelania na strzelnicy pod okiem instruktorów, bez konieczności posiadania zezwoleń i własnej broni.
 • Poznaje się rodzaje broni od krótkich, po taktyczne
 • Uczymy sie kultury strzelania
 • Zasad bezpieczeństwa

Generalnie strzelnice w dobie zagrożenia militarnego, stanowią coraz większą rolę. Uświadamiają społeczeństwo i podnoszą jej możliwość obronną.

Zobacz nasze pozostałe artykuły

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.