...

Jak grać w chmurze przez Xbox Cloud Gaming na iPhone’ach i iPadach?

Xbox Game Pass Ultimate to subskrypcja Microsoftu, która od dłuższego czasu pozwala także na granie w chmurze za pośrednictwem Xbox Cloud Gaming. Od niedawna z tej możliwości mogą korzystać również posiadacze iPhone’ów oraz iPadów. W niniejszym tekście pokażemy wam, jak grać w chmurze przez Xbox Game Pass na smartfonach i tabletach Apple. Uwierzcie – to nic trudnego.

Xbox Game Pass Ultimate
Xbox Game Pass Ultimate

Zobacz nasze inne artykuły

Xbox Cloud Gaming na iOS i iPadOS – wymagania

Rozwiązanie Xbox Cloud Gaming działało pierwotnie na smartfonach i tabletach z Androidem, aczkolwiek teraz w chmurze mogą grać również właściciele urządzeń z drugiego obozu. Warto jednak zaznaczyć, że usługa wciąż jest w wersji beta, co oznacza, że mogą występować różne związane z nią problemy. Jeśli jednak wam to nie przeszkadza i wciąż chcecie zagrać w chmurze na swoim iPhonie lub iPadzie, to musicie posiadać:

  1. Subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate (cena miesięcznego abonamentu to 55 zł, ale w Sieci można bez trudu znaleźć sposoby na tani Game Pass, które pozwolą oszczędzić nawet 85%)
  2. Internet o prędkości co najmniej 10 MB/s
  3. Smartfon iPhone XR lub nowszy (minimalna wersja systemu: iOS 14.4)
  4. Tablet iPad Air (gen 3) lub nowszy

Jeśli spełniacie powyższe kryteria, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć zabawę w chmurze. Przejdźmy zatem do konkretów…

Jak grać w chmurze na iPhonie lub iPadzie przez Xbox Game Pass?

Xbox Cloud Gaming na iPhone’ach i iPadach działa przez przeglądarkę, ale nie byle jaką, bo wśród kompatybilnych programów na iOS / iPadOS znajduje się tylko Safari. Aby rozpocząć rozgrywkę, wystarczy uruchomić Safari i udać się na stronę Xbox.com/play. Następnie trzeba się zalogować na swoje konto Microsoft z aktywną subskrypcją Xbox Game Pass Ultimate i dodać skrót do strony do ekranu głównego. Poprosi o to sam Microsoft, więc ze spokojem będziecie wiedzieć, jak to zrobić.

Po wykonaniu tych czynności na ekranie waszych iPhone’ów lub iPadów pojawi się ikonka Xbox Cloud Gaming. „Aplikację” należy uruchomić, gdzie ponownie zostaniecie poproszeni o podanie danych logowania do swojego konta Microsoft. Gdy już to zrobicie, to w zasadzie możecie rozpocząć rozgrywkę – wystarczy tylko wybrać interesującą was grę i wcisnąć przycisk Odtwórz. W przypadku niektórych tytułów będzie można grać za pomocą ekranu dotykowego, jednak większość wymaga, by podłączyć pad do telefonu lub tabletu. Warto o tym pamiętać.

Granie w chmurze przez Xbox Cloud Gaming na smartfonach i tabletach Apple – podsumowanie

To by było na tyle, jeśli chodzi o nasz poradnik na temat grania w chmurze na iPhone’ach i iPadach. Nie da się ukryć, że cały proces rozpoczynania zabawy przez Xbox Cloud Gaming nie jest ani trochę skomplikowany; każdy powinien bez trudu sobie poradzić. Mamy nadzieję, że przynajmniej część z was uzna ten wpis za pomocny!

Zobacz nasze pozostałe artykuły

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.