...

Beżowy kolor ścian, z czym łączyć i do czego pasuje?

Do czego pasują beżowe ściany i z jakim i kolorami możesz je łączyć? Jeśli uważasz, że beż jest nudny, ponownie rozważ. Beż jest doskonałym neutralnym, ponieważ może być stosowany w szerokiej gamie pomieszczeń, niezależnie od wielkości, naturalnego światła lub stylu. Nie ma twojego stylu dekoracji, jest dla ciebie beżowy kolor farby. Ponieważ beż jest tak elastyczny, dobrze komponuje się z szeroką gamą kolorów i akcentów i może być używany do tworzenia neutralnego lub żywego środowiska.

  • Beżowe ściany są neutralne i elastyczne pod względem doboru pozostałej kolorystyki wnętrza.
  • Do beżowych ścian pasują dodatki w wielu, często mocno kontrastujących kolorach. Jakie mogą to być kolory?
  • Beż pozwala tworzyć niesamowite przestrzenie.
  • Baw się kolorami, aby w połączeniu z beżem stworzyły niepowtarzalne wnętrze.
Beżowe ściany z czym łączyć
Beżowe ściany, z czym łączyć?

Jaki kolor pasuje do beżu?

Jakie kolory najlepiej pasują do beżu? Beż to naprawdę prosty kolor do pracy, jeśli chodzi o dekorowanie. Neutralny pasuje do wszystkiego, rozgrzewając ostre biele, zmiękczając ostre czernie i równoważąc najjaśniejsze odcienie tęczy. Jedyny problem? Może być trudno wiedzieć, co zrobić z odcieniem, który jest tak wszechstronny. Twoje alternatywy są praktycznie nieograniczone, co może utrudnić podejmowanie decyzji projektowej. Uwielbiamy beż, ponieważ jest to wszechstronny neutralny, który może działać w każdym środowisku. Miejsce, które jest zbyt białe lub zimne, można ogrzać beżem. Z kolei jest to idealna neutralność do tego, aby odważne kolory nie stały się zbyt przytłaczające.

Jeśli myślałeś, że beż jest monotonny, pomyśl jeszcze raz. Istnieje wiele wyraźnych kolorów beżu, które przekazują zupełnie inne nastroje i style. Beż jest często określany jako neutralna ściana, szczególnie w przypadku koloru ściany. Beżowe kolory farb są zarówno elastyczne, jak i różnorodne. Innymi słowy, nie możesz się pomylić z beżowymi ścianami w swoim domu. Co jednak z resztą mebli, możesz się zastanawiać? Ten przewodnik pomoże Ci wybrać paletę kolorów, która ożywi Twój pokój, niezależnie od tego, czy chcesz dodać błysk jasnego koloru, czy wolisz całkowicie neutralne odosobnienie. Początkowo musisz określić jednak, jakiego rodzaju beżowego schematu kolorów użyjemy.

Z czym łączyć beżowy kolor ścian
Z czym łączyć beżowy kolor ścian?

Zobacz nasze inne artykuły

 

Beżowy kolor ścian – czy to dobre rozwiązanie?

Czy beżowe ściany to dobre rozwiązanie? Pierwszym krokiem jest ustalenie, czy twoje beżowe ściany są w rodzinie chłodnych, czy ciepłych odcieni, ponieważ pomoże ci to określić, która kombinacja kolorów najlepiej pasuje do reszty mebli. Patrzenie na podteksty jest najprostszą metodą, aby to zrobić. Odcień ciepłego beżu jest bardziej żółty, podczas gdy odcień zimnego beżu jest różowawy lub szarawy. Jeśli masz wątpliwości, przytrzymaj wzornik farby do koloru ściany i wybierz ten, który najbardziej pasuje do tego, co widzisz, a następnie wyszukaj ten kolor online lub w sklepie z farbami.

Szare meble świetnie wyglądają w różnych projektach pomieszczeń, jeśli pracujesz z chłodniejszą beżową farbą. Wynika to z faktu, że klasyczny ciepły beż ma mocny żółty odcień, co utrudnia łączenie go z zimnymi kolorami, takimi jak szary, jasny lub ciemnoszary. Z drugiej strony chłodny beż ułatwia złożenie kolorystyki, która dobrze komponuje się z szarymi meblami.

Co mogę zrobić, aby ożywić mój szary salon? Być może właśnie przeprowadziłeś się do nowej lokalizacji z beżowymi ścianami lub twoje obecne wnętrze ma beżowe ściany i zdecydowałeś się je zatrzymać. W każdym razie beż na ścianach to prosta metoda na wprowadzenie koloru do salonu. Zanim przejdziemy do tego, jakich kolorów użyć, zastanów się nad różnymi sposobami włączenia koloru do swojego środowiska. Większość ludzi natychmiast rozważa duże meble, ale jest o wiele więcej do rozważenia. Nie przeocz, jak wiele elementów projektu, dużych i małych, może wprowadzić kolor do przestrzeni z beżowymi ścianami, od naturalnych elementów, takich jak rośliny i kwiaty, po sztukę ścienną i dywany.

Beżowe ściany do czego pasują
Beżowe ściany, do czego pasują?

Kolor beżowy, z czym łączyć?

A skoro już jesteśmy przy temacie łączenia koloru beżowego z innymi kolorami, oto niektóre z beżowych kombinacji kolorystycznych i pomysłów na pomieszczenia, zgodnie z zaleceniami projektantów wnętrz:

Granat

Granat i beż to klasyka, które razem wyglądają znacznie lepiej. Jest to doskonały wybór, jeśli chcesz wybuchu kolorów bez uczucia przytłoczenia przez coś jasnego lub mocnego. Granatowa ściana akcentująca w paski z jasnobeżowym tłem oferuje wizualne zainteresowanie i kolor, pozostając jednocześnie klasycznym, a nawet czytanym jako neutralny. A co, jeśli lubisz niebieski, ale nie chcesz nosić granatu? Wybierz pastelową niebieską i beżową sypialnię, aby reprezentować spokój i relaks, lub turkus działa równie dobrze, jako akcentujący odcień dla nieco większego uderzenia. Ciemnoniebieski pasuje do prawie każdego koloru, a ponieważ beż jest taki sam, nic dziwnego, że te dwa kolory są dopasowane do nieba. Ciepłe odcienie beżu sprawiają, że granat wydaje się jeszcze bogatszy, tworząc uderzające, eleganckie i eleganckie połączenie. Granat to fantastyczne połączenie z beżem, aby uzyskać bardziej tradycyjny charakter. Z odrobiną bieli otrzymasz ponadczasowy i klasyczny wygląd.

Zieleń

Jeśli chcesz nadać swoim beżowym ścianom ziemisty, organiczny akcent, użyj omszałej zielonej tkaniny na swoich meblach. Te kolory z pewnością wprowadzą na zewnątrz do nowoczesnego środowiska inspirowanego połową wieku. Nakładaj akcenty, takie jak rośliny niekwitnące i baw się różnymi tkaninami inspirowanymi naturą, aby stworzyć jeszcze większą głębię, taką jak miękki aksamit. Dodaj kilka dziwacznych beżowych poduszek do mieszkania. Odważne i przytulne połączenie to beż i oliwkowa zieleń. Ponieważ beż i oliwkowa zieleń mają ciepłe odcienie, wyglądają fantastycznie razem i, jak w przypadku każdej doskonałej pary kolorów, kolory uzupełniają się nawzajem. Oliwkowa zieleń zmiękcza beż. Ponieważ te odcienie są tak elastyczne, łatwo je mieszać z innymi kolorami, takimi jak chłodne odcienie, które potrzebują trochę ciepła. Pod wieloma względami beż i mięta nie powinny iść w parze. Ciepły odcień znajduje się po lewej stronie, podczas gdy zimny kolor znajduje się po prawej stronie. Kolory mają taką samą wagę wizualną, pomimo wielu różnic, co powinno niemal gwarantować konflikt. Łączenie tych kolorów nie skutkuje kompletną estetyczną katastrofą. Zamiast tego tworzy duet, który jest beztroski, zachęcający i, oczywiście, nieoczekiwany. Parowanie to nie jest jednym z najbardziej skomplikowanych, ale z pewnością jest jednym z najbardziej intrygujących.

Brązowy i Cerwony

Beżowy i ciemnoczerwony lub ciemnobrązowy: W salonie, lub jadalni nie ma nic lepszego niż ciepły beż w połączeniu z głębokim szkarłatem, lub brązem. Beżowy jest chyba najlepsz odpowiedzią na pytanie, jaki kolor ściany do brązowych mebli. Skórzana sofa może być użyta do uzyskania tego wyglądu. W każdym razie otaczający klimat tego schematu przypomina starą bibliotekę i jest ciepły i zachęcający. Głębokie czerwienie i brązy mogą naprawdę zaskoczyć, jeśli zastąpisz stolik kawowy siedziskiem z połowy wieku w beżowym odcieniu, który pasuje do ścian. Trudno wymyślić bardziej tradycyjne dopasowanie do beżu niż mahoń. Oba odcienie są brązowe, ale gdzie beż skośnie żółty, mahoń skośnie czerwony, tworząc klasyczną i tradycyjną kombinację kolorów. Kiedy stare drewniane meble są łączone z ciepłym marmurem lub papierem vintage, wyłania się piękny duet. Jest to stosunkowo bezpretensjonalne podejście do ozdabiania swojej okolicy, ponieważ jest to taki klasyk. Połączenie kolorów beżu i brązu jest raczej wyraźne. W końcu beż jest tylko bardzo jasnym odcieniem brązu, dlatego kolory należą do tej samej rodziny. W rezultacie możesz je mieszać i dopasowywać, aby stworzyć monochromatyczną paletę, która jest zarówno zróżnicowana, jak i dynamiczna. Obserwuj, jak Twoje mieszkanie przekształca się w złożone środowisko bogatych, teksturowanych brązów, nakładając najbardziej przytulne beże na najgłębsze czekoladowe brązy. Beż sprawia, że pokój jest ciepły i zachęcający.

Bezowy kolor ścian z czym łączyc
Bezowy kolor ścian, z czym łączyc?

 Z jakim kolorem połączyć beż?

Z jakimi jeszcze kolorami łączyć beż? Oto kolejne propozycje:

Czarny

Bez względu na to, z jaką przestrzenią masz do czynienia, połączenie czarnych mebli z beżowymi ścianami to opcja bez wątpienia dla nowoczesnego spinu w dwóch klasycznych kolorach. Beż i czerń są ponadczasowe i można je dostosować razem, od nowoczesnej kuchni (beżowe ściany, białe szafki i czarne lady i sprzęt) po sypialnię glam (czarne tapicerowane łóżko z czarnymi lampami stołowymi i złotymi metalowymi akcesoriami). Czerń pasuje do wszystkiego, a jeśli szukasz czegoś bardziej subtelnego niż czerń i biel, spróbuj zamiast tego czerni i beżu. Praca z beżem jest bardziej ekscytująca ze względu na kontrast między tymi dwoma kolorami. Tylko upewnij się, że twoje białe i beżowe odcienie nie są zbyt zimne.

Różówy

Pastelowy róż i beż: Pastelowy róż nie tylko nadaje się do pokoi dziecięcych. Pastele są często używane do tworzenia szczęśliwej, optymistycznej atmosfery w pokoju, zwłaszcza w połączeniu z beżowymi ścianami w celu uzyskania efektu pop. Aby nie wydawać się zbyt młodzieńczym, użyj pastelu, który jest mniej nasycony, czy to przez delikatny pasek, czy motyw kwiatowy. Naturalne akcenty drewna uzupełniają odcień, tworząc angielski ogród. Spotyka się to z babcinym klimatem, którego odwiedzający nie mogą mieć dość. Różowy jest trudnym kolorem do pracy, jeśli chodzi o dekorowanie. Wygląda doskonale w przedszkolu w połączeniu z pastelami. W połączeniu z ciemniejszymi tonami praktycznie znika. Ponieważ jednak beż jest w połowie drogi między tymi dwoma skrajnościami, dobrze sprawdza się z różem. Oba kolory mają ciepłe odcienie, co daje żywą, ale spokojną kombinację. Ponieważ beż nie jest tak ciemny, jak różowy, jest mało prawdopodobne, aby przytłoczył delikatny odcień.

Żółty

Beżowy z kanarkowym żółtym: Użyj odważnej i żywej kanarkowej żółci na ciepłych beżowych ścianach, jeśli chcesz, aby Twoje meble było centralnym punktem. Żółta sofa, ostateczny punkt centralny, będzie idealnym jedynym w swoim rodzaju początkiem rozmowy, jednocześnie wlewając radość i światło w każde środowisko – szczególnie te z ograniczonym naturalnym światłem. Aby zmiękczyć i zrównoważyć kolory, dodaj jasnoniebieskie akcenty do projektu.

Do czego pasuje beżowy kolor ścian
Do czego pasuje beżowy kolor ścian?

Jaki kolor pasuje do beżowych ścian

Są jeszce mniej oczywiste przykłady jaki kolor pasuje do beżowych ścian.

  • Ciemne szmaragdy, głębokie szafiry i bogate granaty przykuwają uwagę w każdym środowisku, a beżowy, jako ciepły neutralny, może pomóc zrównoważyć niektóre z tych dramatycznych kolorów. Połącz beż zamiast bieli w niektórych kombinacjach kolorów w odcieniach klejnotu lub użyj dwóch neutralnych kolorów, aby zmiękczyć jaśniejsze kolory w twoim mieszkaniu.
  • Nie bez powodu wszystko w kolorze białym jest klasyczne: jest ostre, czyste i proste do wykonania. Jeśli jednak chcesz dodać trochę ciepła do swojego domu, rozważ dodanie kilku beżowych akcesoriów. Nie umniejszając podstawowego planu kolorów, kolor powinien sprawić, że Twój dom będzie przytulniejszy i bardziej żywy.
  • Beż jest bardzo łagodnym kolorem, ale kiedy użyjesz go do dekoracji pokoju, będziesz zdumiony, jak wiele może zrobić oświadczenie. Włącz odrobinę migdałów do mieszanki, aby zachować ciekawość. Ponieważ kolor jest nieco cieplejszy i ciemniejszy niż beżowy, da wizualne zainteresowanie twojej monochromatycznej palecie kolorów.
  • Beż i karmel to tradycyjne połączenie kolorów, które można znaleźć w wielu salonach i innych ciepłych środowiskach. Ponieważ oba odcienie są ciepłymi neutralnymi, nie ma sensu ich sparować. Duet obiecuje dobrze współpracować z innymi kolorami, dzięki czemu można bez namysłu wrzucić jasne odcienie.
  • Chociaż kuszące jest połączenie beżu z jaśniejszymi, bardziej zaskakującymi kolorami, kolor działa równie dobrze z bardziej stonowanymi neutralnymi kolorami, takimi jak szarość. Wybierz głębszą szarość, taką jak węgiel drzewny, aby uzyskać dopasowanie o wyższym kontraście. Połącz beż z szarością, która jest tak lekka, jeśli chcesz stworzyć elegancką kombinację kolorów. Połączenie beżu z szarością to fantastyczny sposób na pozostanie w pełni neutralnym i stworzenie spokojnej palety w pokoju.
  • Delikatny fioletowo-szary kolor fiołkoworóżowego nie jest kolorem, który widzisz na co dzień, ale może być uroczym akcentem do Twojego domu. Może wydawać się zarówno przytulny, jak i wystawny, gdy jest dopasowany do ciepłego neutralnego, takiego jak beż. Oczywiście, beżowa i fioletowa kombinacja kolorów nie jest tak uderzająca, jak ta z żywym odcieniem klejnotu, ale ponieważ jest tak niedoceniana, jest to bardziej subtelne podejście do tworzenia wiadomości.
Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.