...

Manicure japoński- wszystko co musisz wiedzieć ?

Manicure japoński to chyba jeden z  najczęściej wykonywanych zabiegów u kosmetyczek w obecnych czasach. Zadbane paznokcie stanowią ważną wizytówkę dla kobiety. Dbanie o nie jest szczególnie ważne, ponieważ są pierwszym elementem przykuwającym wzrok i uwagę innych ludzi.

Jednak codzienne czynności wpływają na niszczenie się, kruchość i łamliwość naszych paznokci. Jest wiele sposobów ich ochrony, w tym celu sięgamy po suplementy diety, zmieniamy sposób odżywiania się na zdrowszy lub stosujemy odżywki. W ostatnim czasie na popularności zyskuje manicure japoński, który jest jedną z metod pielęgnacji paznokci. Są to pasty, które w swoim składzie zawierają przede wszystkim keratynę, pyłek pszczeli oraz witaminy A i E, które odpowiedzialne są za wzrost, regenerację, odpowiedni poziom nawilżenia oraz wygląd płytki paznokcia. Polega on na systematycznym wcieraniu ich w płytkę paznokcia. Manicure japoński odżywia je, nadaje im naturalny połysk oraz głęboko je regeneruje.

Manicure japoński
Manicure japoński

Manicure japoński- jak często stosować?

Manicure japoński jest to zabieg, który powinno się regularnie powtarzać, aby utrzymać efekt jego działania. Optymalnym okresem, w którym należy go odnawiać to około 2-3 tygodnie. Sam połysk na naszej płytce może utrzymywać się do 5 dni, dlatego też zaleca się wdrażanie jego poprawy conajmniej raz na tydzień. Wraz z odrostem paznokcia należy na nowo wzbogacać go substancją odżywczą, samo to działanie powinno się powtarzać co około 2 tygodnie. Manicure japońskiego samego w sobie nie da się zmyć, jednak z biegiem czasu zaczyna on stawać się niewidoczny na płytce naszego paznokcia. Dlatego tak ważne jest odnawianie tego zabiegu co jakiś czas. Aby nałożyć kolejną warstwę nie trzeba w żaden sposób usuwać poprzedniej. Nałożenie kolejnej warstwy uzupełni braki w ówczesnej. W przypadku paznokci dobrej kondycji częstsze stosowanie zabiegu manicure japońskiego nie przyniesie negatywnych skutków dla płytki paznokcia, wręcz wzmocni go oraz uodporni na przyszłe uszkodzenia mechaniczne. W przypadku paznokci bardziej łamliwych, osłabionych i mniej odżywionych częstsze stosowanie zabiegu manicure japońskiego może w znaczącym stopniu poprawić ich kondycję. Aby działać zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz na płytkę paznokcia warto jest również wspomóc się wszelkimi dostępnymi suplementami diety, które pomogą w kuracji. O słabej kondycji paznokcia świadczyć mogą przebarwienia, zmiany kształtu, koloru lub ich struktury. W przypadku wystąpienia tych czynników warto ich kurację urozmaicić również zabiegiem japońskiego manicure, aby pozbyć się niepożądanych, negatywnych zmian w obrębie paznokci. Zabieg jest wskazany nie tylko dla kobiet ale również i mężczyzn, ponieważ ich płytka paznokcia jest równie narażona na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

Manicure Japoński Stosowanie
Manicure Japoński Stosowanie

Manicure japoński- na czym polega?

Manicure japoński jest zabiegiem, który ma za zadanie odżywić nasze paznokcie zarówno u rąk jak i stóp, nadać im blask oraz przyczynić się do ich szybszego wzrostu i regeneracji. Jest to kilkuetapowy zabieg, który poprawi kondycję naszych paznokci oraz nada im blask różowej perły. Naturalne pasty, które nakładamy na naszą płytkę paznokcia zawierają wysoką ilość keratyny, która jest jej głównym budulcem i odpowiada za jej odporność; witaminę A, która odpowiada za gładkość paznokcia, wzrost, twardość oraz nawilżenie skóry wokół paznokci; witaminę E, która poprawia krążenie krwi pod płytką paznokcia, dzięki czemu wygląda ona na zdrowszą; krzemionkę z Morza Jońskiego wzmacniającą oraz przyśpieszającą wzrost i pyłek pszczeli, który korzystnie wpływa na poprawę kondycji paznokcia. Zabieg manicure japoński jest prosty do wykonania w warunkach domowych a jego efekty widoczne są już po pierwszym zastosowaniu. Efekty manicure japońskiego są zależne od systematyczności oraz dokładności wykonania zabiegu. Jego przeprowadzenie nie zajmuje dużo czasu. Trwa on zazwyczaj około pół godziny. Zabieg manicure japońskiego można wykonać również profesjonalnie w salonie kosmetycznym przez zawodową kosmetyczkę. W takim miejscu cena manicure japońskiego waha się od 30 do nawet 100 zł.

Manicure Japoński
Manicure Japoński

Jak zrobić manicure japoński?

Manicure Japoński jest zabiegiem, który można z łatwością przeprowadzić w warunkach domowych w prosty sposób.
1. Pierwszym etapem jest odpowiednie przygotowanie paznokcia do zabiegu manicure japońskiego. Musimy najpierw wyrównać nasze paznokcie tak aby miały jednakowy kształt oraz długość. W tym celu możemy użyć zwykłego pilniczka dopasowanego do naszych potrzeb. Podczas piłowania ważne jest aby wykonywać ruchy tylko w jedną stronę. Paznokcie do tej czynności powinny być nawilżone. Następnie należy zmatowić płytkę paznokcia specjalnym pilniczkiem, aby uczulić paznokieć na wchłanianie się składników odżywczych manicure japońskiego oraz usunąć z niej tłuszcz. W celu odtłuszczenia paznokci zaleca się również odtłuszczacz do paznokci.
2. W drugim etapie, po odpowiednim przygotowaniu paznokcia przechodzimy do wykonania manicure japońskiego. Na szpatułkę, która zwykle jest dołączona do zestawu manicure japońskiego należy nabrać pastę i nałożyć jej niewielką ilość na paznokieć. Ważne jest również by nakładanie pasty do manicure japońskiego odbywało się tylko w jednym kierunku. Nakładając pastę na paznokieć trzeba dokładnie wmasować polerką w niego specjalny pyłek odpowiadający za ich blask oraz wzmożenie działania substancji odżywczych. Gdy paznokieć jest już połyskujący możemy przejść do następnego powtarzając te same kroki.
3. Trzecią czynnością będzie nałożenie na paznokcie pudru do manicure japońskiego następną polerką. Puder należy wcierać w płytkę paznokciową, jednak tutaj, w przeciwieństwie do pasty, kierunek ruchu polerki nie ma większego znaczenia. Puder do manicure japońskiego ma za zadanie nadać połysk chroniący płytkę naszego paznokcia oraz zatrzymać na jego powierzchni substancje odżywcze, które przekazywane są przez pastę.
4. Na koniec w czwartej części, po skończonym zabiegu warto jest aplikować również oliwkę odżywczą do paznokci. Należy nałożyć ją na paznokcie, skórki oraz macierz. Ma ona za zadanie dodatkowo nabłyszczyć naturalną płytkę paznokcia oraz nawilżyć skórki tak, aby nie powstawały przy nich żadne zaczerwienienia a miękkie skórki nie rzucały się w oczy, dzięki czemu dłonie będą wyglądały estetycznie.

Manicure. Skillful master of manicure holding file in her hands while working in her beauty salon
Manicure. Skillful master of manicure holding file in her hands while working in her beauty salon.

Przeciwwskazania manicure japońskiego:

Warto pamiętać również, że po wykonaniu zabiegu nie należy malować paznokci przez około 4-5 dni, gdyż przyczepność lakieru do płytki paznokciowej jest wtedy bardzo ograniczona ze względu na to, że po manicure japońskim płytka paznokcia jest mocno natłuszczona i lakier nie będzie się na niej utrzymywał.

Jaki zestaw do manicure japońskiego?

Każdy zestaw do manicure japońskiego powinien być wyposażony w potrzebne do przeprowadzenia zabiegu wyposażenie. Wśród nich znajduje się polerka dwustronna, polerka jednostronna, drewniany pilniczek, pasta odżywcza, puder, plastikowa szpatułka do nakładania pasty oraz irchy w rolce. By łatwo i przyjemnie wykonywać zabieg manicure japońskiego należy kupić produkt, który będzie prosty w użyciu. Do zestawu powinna być dołączona również instrukcja obsługi, wyjaśniająca użytkownikowi aplikację produktu, jego działanie oraz systematyczność. W szczególności warto zwrócić uwagę na mieszankę pasty. W skład pasty do manicure japońskiego muszą wchodzić same naturalne składniki chroniące nasze paznokcie przed czynnikami zewnętrznymi. Musi zawierać on keratynę, witaminę A, witaminę E, wosk pszczeli oraz krzemionkę z Morza Japońskiego. Wszystko po to, by intensywnie zadbać o nasze paznokcie, dostarczyć im wszelkich potrzebnych składników wzmacniających oraz zapobiegać ich kruchliwości, łamliwości i rozdwajaniu się. Ważny jest zarówno efekt zdrowotny jak i wizualny. Paznokcie powinny mieć naturalny połysk, być wygładzone oraz wyglądać na zdrowsze. Zestaw do manicure japońskiego ma sprawić, że z paznokci osłabionych, pozbawionych blasku staną się one błyszczące i odżywione. Na rynku jest sporo popularnych zestawów, które spełniają te oczekiwania i są w przystępnych cenach. Zwykle cena zestawu do manicure japońskiego waha się od 50 do 150 złotych. Jednak taki zestaw powinien wystarczyć na około 20 zabiegów pielęgnacyjnych.

The picture of female hands with perfectly done manicure

Zobacz nasze inne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.