...

Jak pogodzić salon z sypialnią – kilka cennych uwag

Salon połączony z sypialnią to często konieczność w przypadku małych, jednopokojowych mieszkań. Łączenie obu tych funkcji może sprawiać trudności, ale nie jest niewykonalne. Za pomocą różnych trików możemy stworzyć elegancki i funkcjonalny salon, który przy okazji będzie przytulaną sypialnia.

 • Atrakcyjne połączenie salonu z sypialnią jest zadaniem dość trudnym.
 • Sypialnia w salonie może być tworzona za pomocą wielu sposobów. Jakich?
 • Połączenie obu funkcji wymaga przemyślanego używania mebli, kolorów i światła.
  Salon z sypialnią
  Salon z sypialnią

Jak pogodzić salon z sypialnią? W małym domu salon jest często używany jako sypialnia i często połączony jest dodatkowo z aneksem kuchnnym.Dziś nie będziemy się zajmować tym, jak oddzielić kuchnię od salonu, tylko jak pogodzić salon z sypialnią. Oznacza to, że będziesz musiał znaleźć sposób na wykorzystanie pokoju zarówno jako przestrzeni życiowej w ciągu dnia, jak i sypialni. To nie jedyny powód, dla którego ktoś może chcieć przekształcić swój salon w sypialnię. Istnieje również możliwość, że układ mieszkania nie jest dokładnie tym, czego szukasz. W tej sytuacji być może salon lepiej pasowałby do sypialni, a dawna sypialnia mogłaby zostać przekształcona w biuro lub pokój gier. Niezależnie od przypadku, rzućmy okiem na to, jak możesz z powodzeniem przekształcić tę przestrzeń.

Jeśli potrzebujesz całkowitej metamorfozy, co oznacza, że chcesz na stałe przekształcić salon w sypialnię, proces jest niezwykle prosty. Po prostu zacznij dekorować go tak, jak chcesz, by osiągnąć wystrój sypialni swoich marzeń. Jeśli, z drugiej strony, ten pokój musi służyć dwóm celom, sprawy stają się nieco trudniejsze. Niektóre elementy mebli będą musiały służyć dwóm celom, aby zachować wygląd salonu w ciągu dnia, jednocześnie umożliwiając korzystanie z pokoju jako przyjemnej i przytulnej sypialni w nocy.

Jak połączyć salon z sypialnia?
Jak połączyć salon z sypialnią?

Zobacz nasze inne artykuły

Salon z sypialnią, czy to dobre rozwiązanie?

Salon z sypialnią, czy to dobre rozwiązanie? Czasami jest to jedyne rozwiązanie. Mieszkasz w jednopokojowym mieszkaniu, więc rozumiesz, jak trudno jest zmieścić strefę rekreacyjną, miejsce pracy i pokój gościnny w jednej przestrzeni. Jednocześnie chcesz, aby Twój dom był jak najbardziej przyjemny. W tym scenariuszu zalecamy przekształcenie jednopokojowego mieszkania w salon poprzez podzielenie przestrzeni na strefę dla gości i wygodne łóżko.

Weźmy na przykład standardowy pokój o powierzchni 19-22 metrów kwadratowych. Musisz najpierw wybrać stylowe rozwiązanie dla wnętrza salonu. W tym przypadku minimalizm jest najlepszą opcją, ponieważ pozwala sprawić, że nawet niewielka przestrzeń będzie przyjemna i wydajna.

Przede wszystkim rozróżniamy sypialnię od części dziennej. Granica między nimi może mieć wiele warunków z nią związanych. Można go realizować za pomocą elementów dekoracyjnych, kolorów i akcesoriów lub poprzez konstruowanie ścian i ścianek działowych z płyt gipsowo-kartonowych.

Wytyczenie granic obszaru

W apartamencie jednopokojowym łóżko można podzielić w następujący sposób:

• Szafka lub ekran

• Regały, które służą wielu celom.

• Loggia może być również wykorzystywana jako biuro lub miejsce do wypoczynku.

• Chociaż nisze są powszechnie używane do szaf w mieszkaniach, można je również wykorzystać do budowy łóżka na małej przestrzeni. Niszowa sypialnia będzie zarówno wygodna, jak i wyjątkowa.

Zasłony do nowoczesnego salonu mogą być używane do oddzielania części sypialnej od reszty pokoju.

Dekoracyjne kratki można dodać jako opcję. Pomoże to podzielić obszar na dwie strefy: salon i sypialnię. Możesz zaaranżować kilka stylów w tym samym pomieszczeniu za pomocą dekoracyjnych krat.

Sypialnia i salon razem
Sypialnia i salon razem

Łóżko sypialniane w salonie

Aby oddzielić łóżko sypialniane od reszty salonu, użyj następujących elementów:

Meble.

Zastosowanie mebli tworzy wizualną barierę między przestrzenią sypialną a strefą dla gości. Możliwe jest również rozróżnienie granicy między tymi terytoriami za pomocą mebli w różnych stylach. Lustra odgrywają znaczącą rolę w ogólnym projekcie pomieszczenia. Można je wykorzystać do skutecznego oddzielenia obszarów na powitanie gości, na przykład dlatego, że lustra stale przyciągają wzrok. Lustra mogą być również skutecznie używane w przestrzeni sypialni. Jeśli nie chcesz strefować przestrzeni, sypialnia w mieszkaniu z jedną sypialnią powinna zawierać meble, które pozwalają połączyć miejsca docelowe pierwszego i drugiego pokoju.

Oświetlenie.

Bardzo ważne jest, aby zwracać szczególną uwagę na wybór oświetlenia w każdej strefie mieszkania. Rozproszone oświetlenie, takie jak to zapewniane przez plafon lub oświetlenie, jest zalecane do sypialni. Najlepiej jest, aby światło było jasne w strefie dla gości. Użyj oświetlenia sufitowego, aby wprowadzić światło do sypialni; będzie to jednak wymagało zaadaptowania sufitu w celu umieszczenia żarówek.

Rejestracja kolorów.

Możesz wybrać eleganckie miejsce do spania za pomocą kolorowego wykończenia. Miękkie odcienie powinny być używane do tworzenia spokojnego i cichego nastroju w sypialni. Soczyste odcienie są dozwolone tylko jako rozwiązanie dekoracyjne, podczas gdy jasne kolory można stosować w różnych akcesoriach. Wybierając klucz do sypialni, skoncentruj się na kolorze, który ma na ciebie uspokajający wpływ. Kolory, które są zbyt ciemne, mogą sprawić, że poczujesz się ponuro.

Salon z sypialnią inspiracje

Czerpiąc na przykład z internetu inspiracje na salon z sypialnią, możesz zauważyć, że musisz użyć mebli w salonie i sypialni jednopokojowego mieszkania, które pozwalają połączyć miejsca docelowe jednego i drugiego pokoju.

Łóżko, które jest połączeniem szafy i łóżka.

Jeśli proporcje pomieszczenia uniemożliwiają przebudowę ścian, zalecamy zakup szafy-łóżka, które pozwoli Ci poradzić sobie z wieloma obowiązkami naraz. Możesz ukryć miejsce odpoczynku w ciągu dnia. To zwolni miejsce w pokoju.

Ponadto masz nie tylko łóżko, ale także szafę, która zawiera przedmioty, które powinny być ukryte przed wzrokiem. W takich przypadkach może być dostępny obszar roboczy, oszczędzając miejsce w rezydencji.

Klasyczna sofa.

Ta opcja nie zadziała, jeśli chcesz łóżko, które może pomieścić dwie osoby. Jednak w tej sytuacji zaoszczędzisz dużo wolnego miejsca. Rozkładana sofa nie zajmie dużo miejsca i odpowiednio uzupełnia wnętrze. Zalecamy uzyskanie składanej konstrukcji z wersją narożną. Jest to świetna opcja dla małego pokoju.

Przesuwaj meble.

Ten projekt zawiera koła, dzięki czemu w razie potrzeby można przesunąć meble w żądane miejsce. Ponieważ nie można umieścić stałych mebli w małym mieszkaniu, ruchome meble są czasami jedyną opcją. Przenośne meble można w razie potrzeby wyregulować w ciągu 30 minut.

W normalne dni pokój może być używany jako sypialnia. Jeśli oczekuje się gości, pokój jest natychmiast przekształcany w salon. Tak więc, jeśli posiadasz jednopokojowe mieszkanie, możesz rozsądnie zorganizować salon połączony z sypialnią na dostępnej przestrzeni.

Zastosowanie ładnych prostych mebli jest częścią minimalizmu stylu, ale musi być funkcjonalne. W tej lokalizacji zalecane są regały i półki typu zamkniętego. Ułóż również otwarte półki, ale przechowuj na nich przedmioty oszczędnie. Meble powinny być mieszane i dopasowane pod względem koloru i kształtu.

Rozsył światła.

Musisz dokładnie przeanalizować oświetlenie wszystkich miejsc w przestrzeni, aby zagwarantować najbardziej wydajne rozproszenie światła w pomieszczeniu. Możliwe jest zastosowanie oświetlenia rozproszonego poprzez zainstalowanie sufitów, które nie są widoczne dla oka zawieszenia. Nie musisz decydować się na fantazyjny sprzęt oświetleniowy; zamiast tego wybierz najbardziej podstawowe lampy, które nie są szczególnie atrakcyjne dla oczu.

Jak urządzić salon z sypialnią
Jak urządzić salon z sypialnią?

Aranżacje salonu z sypialnią

Aranżacje salonu z sypialnią nie muszą być wyjątkowo kosztowne. Jeśli masz ograniczony budżet, możesz użyć koloru, aby wizualnie podzielić salon jednopokojowego mieszkania na strefy. Możesz łatwo zwiększyć objętość dowolnego pomieszczenia za pomocą efektów wizualnych – sufity są pomalowane w lekkim odcieniu lżejszym niż ściany.

Lekki ton jest wykorzystywany jako główny do wizualnego rozszerzenia powierzchni lokalu. Ogólnie rzecz biorąc, 2-3 tony są wykorzystywane w stylu minimalizmu, dlatego drugi kolor może być odcieniem drzewa, a trzeci kolor może być kolorem podkreślającym, który zmniejszy ogólne tło. Weźmy na przykład biel, ciemny odcień drewna i fiolet. Ta kombinacja stworzy relaksującą atmosferę w pokoju. Dobrym pomysłem jest na przykład beżowy kolor ścian, który nada pomieszczeniu lekkości, a będzie pozbawiony sterylności, jak byłoby w przypadku bieli.

Jeśli chodzi o dekorowanie sypialni, należy pamiętać o kilku rzeczach.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę przy organizowaniu salonu lub sypialni w jednopokojowym mieszkaniu, aby upewnić się, że lokal jest praktyczny. Może to być trudne do osiągnięcia bez całkowitej renowacji przestrzeni. Jeśli zdecydujesz się na całkowity remont mieszkania, powinieneś zacząć od ściany, która oddziela kuchnię od części dziennej. Pozwoli to na przewidywanie przyszłych podziałów.

 • Ścianę oddzielającą pomieszczenie od kuchni można na razie zostawić w spokoju, ale należy ją później przesunąć. Ważne jest, aby pamiętać, że ściana, którą burzysz lub przesuwasz, nie powinna być nośnikiem. Pokój zostanie znacznie rozbudowany poprzez przerobienie ściany i można go już podzielić na użyteczne części w przyszłości.
 • Musisz dowiedzieć się, który róg pokoju jest najciemniejszy, zanim zdecydujesz, gdzie umieścić miejsce do spania. Najjaśniejszy obszar przestrzeni jest idealny do salonu. Nisze są często instalowane w mieszkaniach jednopokojowych, tworząc przytulną i charakterystyczną przestrzeń do spania.
 • Mała barierka oddziela strefę dla gości od łóżka. Nie jest konieczna budowa muru, który zmniejszyłby dostępną przestrzeń. Możesz użyć przegrody z tkaniny zamiast ciężkiej szafki, aby utworzyć separację. Najlepiej jest zainstalować niską szafkę, aby nadal było miejsce na przepływ powietrza do sufitu. Nie jest konieczne używanie zbyt wielu przegród w sypialni; w przeciwnym razie będzie duszno i ciemno.
 • Jeśli pomieszczenie jest zbyt małe i nie ma możliwości jego rozbudowy, proponujemy zastosowanie dobrej kurtyny jako separatora między sypialnią a strefą dla gości, która będzie służyć jako element wnętrza w ciągu dnia i pomoże oddzielić przestrzeń sypialną w nocy.

Oszczędność miejsca

Jeśli przestrzeń jest ograniczona, następne pytanie brzmi: jak możesz ją w pełni wykorzystać? To naprawdę istotny temat. Możesz zainstalować następujące meble w strefie dla gości, która obejmuje sypialnię, a także w samej sypialni:

 • Zamontuj telewizor na ścianie, a nie na stoliku nocnym. Wybierz miejsce, w którym ekran będzie widoczny zarówno z salonu, jak i sypialni w tej sytuacji. Wieszak obrotowy jest tu dobrym wyjściem.
 • Unikaj używania dużych mebli. Wybierz meble, które są jasne. Duża i niewygodna sofa została zastąpiona maleńką i wygodną sofą. Staraj się korzystać zarówno z przestrzeni poziomej, jak i pionowej. Przechowuj przedmioty na półkach i antresolach. Wybierz wersje z pudełkami, jeśli kupujesz łóżko do sypialni; świetnie nadają się do przechowywania ubrań. Łóżka są czasami projektowane z maleńką półką lub półką na czele. Zdobądź łóżko, które jest zarówno użytkowe, jak i stylowe.
 • Jeśli zamierzasz zbudować wysokie podium, musisz pomyśleć o konkretnym projekcie, który pozwala łóżku opuścić go, a następnie do niego powrócić. Możesz położyć na nim stół i krzesło obok niego, a my zalecamy zawieszenie półek nad stołem na książki i dokumenty.

Zobacz nasze pozostałe artykuły

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.