...

Jak zrobić garderobę – czy to się opłaca?

Często okazuje się, że Twoja sypialni staje się za mała do przechowywania garderoby. Możesz wówczas rozważyć stworzenie garderoby lub szafy wnękowej. Dzięki temu będziesz w stanie przechowywać wszystkie rzeczy w porządku, nie zabierając cennej przestrzeni sypialni. Garderoba jest bardzo funkcjonalnym i luksusowym rozwiązaniem w każdym nowoczesnym domu.

  • Garderoba jest luksusowym miejscem w każdym nowoczesnym domu.
  • To miejsce funkcjonalne i bardzo przyjazne mieszkańcom.
  • Możesz utworzyć garderobę otwartą, jeśli tylko masz taką możliwość.
  • W małych sypialniach możesz wykorzystać szafę wnękową, jako swoją garderobę.
  • Zainstalowanie szaf wnękowych lub utworzenie garderoby otwartej pomoże Ci zachować porządek w sypialni.
Jak zrobić garderobę - czy to się opłaca
Jak zrobić garderobę – czy to się opłaca?

Garderoba w sypialni – funkcjonalność i wygoda

Nawet jeśli twoja sypialnia nie jest za duża, możesz mieć w niej garderobę (w pewnym sensie). Wszystko, co musisz zrobić, to być kreatywnym ze swoją przestrzenią i zainwestować w odpowiednią przestrzeń.

Jeśli masz mały pusty pokój obok lub w pobliżu głównej sypialni, jest to idealne miejsce na garderobę – i może pozostać oddzielony od sypialni. Zlikwidowanie drzwi między tym pokojem a korytarzem i otwarcie ściany między nim a sypialnią nada Twojemu obszarowi klimat głównego apartamentu, jeśli i tak planujesz znaczącą metamorfozę.

Optymalnym wykorzystaniem przestrzeni jest zabudować ściany tego zestawu szafkami, pólkami i drążkami na ubrania i ewentualnie miejscem na toaletkę, ławką do siedzenia lub dodatkowym schowkiem na środku pokoju.

Nie masz wystarczająco dużo miejsca na oddzielną garderobę? Na długiej ścianie lub ogromnej wnęce w sypialni możesz naśladować atmosferę garderoby. Zrób garderobę, która wydaje się wyraźnym miejscem za łóżkiem z szafami lub ścianką działową. Aby dać iluzję oddzielnego obszaru, może być również użyta zasłonka.

Zanim dasz się ponieść błyskotliwym pomysłom na garderobę, rozważ swoje wymagania i preferencje dotyczące przechowywania odzieży. Czy lubisz wieszać lub składać ubrania? Ile powierzchni będziesz potrzebować na drążki, szuflady i półki? Rozważ przechowywanie butów, przechowywanie torebek, przechowywanie strojów kąpielowych i przechowywanie akcesoriów, ponieważ te mniejsze przedmioty mogą być najtrudniejsze do prawidłowego przechowywania.

Doskonałą opcją garderoby jest użycie półek zamiast szuflad na swetry i dżinsy, z przegrodami i wyznaczonymi podziałami, aby utrzymać rzeczy w schludnym stosie. Jeśli potrzebujesz tylko powiesić spodnie lub spódnice, upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca na wiszące przedmioty zarówno te o większej długości, jak i krótsze. Czy zamierzasz używać wieszaków lub wysuwanych mocowań? Połączenie tych dwóch jest idealne.

Czy lepiej mieć dopasowane, czy wolnostojące meble do garderoby? Szafy wnękowe są droższe niż szafy gotowe, ale oferują tę zaletę, że są całkowicie dostosowane do przestrzeni, zwiększając przechowywanie średnio o 30% i zwalniając więcej miejsca na podłodze.

Jeśli chodzi o meble do przechowywania garderoby, mieszaj i dopasowuj, ale pamiętaj, że szuflady są droższe niż półki lub miejsce do zawieszania. Używaj półek i pudełek do przechowywania zamiast szuflad, jeśli masz nieduży budżet.

Garderoba w sypialni - funkcjonalność i wygoda
Garderoba w sypialni – funkcjonalność i wygoda

Zobacz nasze inne artykuły

Jak zrobić garderobę tanim kosztem?

Nawet jeśli nie masz miejsca ani pieniędzy, możesz zrobić garderobę otwartą tanim kosztem za pomocą tego sprytnego hacka. Ukryj szafę za zasłoną, aby nadać jej odrębny charakter od reszty pokoju.

Oczywiście w garderobie musi być jakiś pegboard. Idealnie nadaje się do przechowywania kosmetyków, biżuterii i akcesoriów. Następnie dodaj lustro, a otrzymasz toaletkę, która jest również częścią twojej szafy.

Zainstaluj linię ubrań na ścianie, aby uzyskać więcej miejsca do zawieszenia, i wykorzystaj przestrzeń pod spodem do przechowywania wszystkich przedmiotów, dla których nie możesz znaleźć miejsca- butów, walizek i tym podobnych. Drążek na ubrania jest również dość niedrogi, dzięki czemu jest idealny dla każdego, kto chce zbudować garderobę z ograniczonym budżetem.

Zastanów się, gdzie garderoba może być umieszczona w twojej sypialni. Nawet jeśli nie masz sąsiedniego pokoju, jeśli masz wnękę lub długi odcinek ściany, możesz zainstalować drążki na ubrania i półki. Jeśli wynajmujesz, jest to idealne rozwiązanie.

Kiedy musisz przejść do poszukiwanego przedmiotu, zorganizowana szafa ratuje cię przed skaczącą lawiną. Możesz wiedzieć, gdzie wszystko jest, trzymając wszystko starannie złożone w przezroczystych plastikowych pudełkach – możesz nawet je opisać.

Ponieważ w środku zimy nie potrzebujesz kompletnej szafy pełnej sandałów i letnich strojów. Co kilka miesięcy przeorganizuj szafę, aby była wolna od bałaganu i pełna ubrań, których nie będziesz nosić. Umieść ubrania, których nie nosisz, w pudełkach pod łóżkiem lub na strychu i zaznacz je, abyś wiedział, co masz w środku, gdy zmieniają się pory roku.

Garderoba to pomieszczenie wymagające dokładnego oświetlenia zapewniającego nam odpowiedni wskaźnik oddawania barw. Niezwykle ważne jest, by główne źródło światła w garderobie posiadało białą dzienną barwę, dzięki czemu kolory nie będą przekłamane. W tym celu doskonale sprawdzi się panel Led 50W.

Jak zrobić garderobę tanim kosztem
Jak zrobić garderobę tanim kosztem?

Jak zbudować garderobę i o czym pamiętać?

Gdy budujesz garderobę, musisz pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Bardzo ważne jest, aby mieć dobre oświetlenie w każdym miejscu, w którym przymierzasz ubrania. Światła wpuszczane, taśmy LED i światła szynowe są najbardziej rozpowszechnionymi rodzajami oświetlenia szaf. Jeśli chcesz, aby Twoje drążki szafy było bardziej oświetlone, oświetlenie w drążku jest kolejnym wyborem. Żarówki nie powinny być używane do przekształcania sypialni w szafę, ponieważ mogą wytwarzać ciepło, co nie jest dobrym pomysłem w przestrzeni z dużą ilością łatwopalnych towarów, takich jak odzież. Aby utrzymać jasny obszar, użyj lamp LED. Zainwestuj w elektryka, który może na stałe podłączyć oprawę szafy, która jest aktywowana przez otwarcie drzwi lub przekręcenie przełącznika na zewnętrznej ścianie.

W projektowaniu szaf oświetlenie ma kluczowe znaczenie; staranne zaplanowanie aranżacji oświetlenia pozwoli Ci w pełni wykorzystać przestrzeń. Spróbuj umieścić toaletkę przed oknem, jeśli to możliwe. Nawet jeśli pokój jest mały, upewnij się, że dodałeś trochę reflektorów, jeśli nie jest to możliwe. Celuj w co najmniej pięć źródeł światła, nie tylko ze względu na praktyczność i widoczność, ale także w celu stworzenia atmosfery i podkreślenia akcentów.

Nie zapomnij o gniazdkach – ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest wykończenie wymarzonej garderoby tylko po to, aby wysuszyć włosy po przeciwnej stronie pokoju.

Każda garderoba powinna mieć lustro. Można je zamontować na ścianie w mniejszej szafie. W dużej garderobie otwartej trójstronne lustro do oceny stroju ze wszystkich stron jest wykwintnym akcentem.

Jeśli budujesz dużą szafę, która sięga aż do sufitu, poprawiasz przechowywanie, jednocześnie sprawiając, że przestrzeń wydaje się mniejsza. Lustrzane drzwi szafy lub meble w kolorach poprawiających światło i wykończeniach na wysoki połysk mogą w tym pomóc.

Użyj przesuwnych drzwi, aby podzielić pokój lub stworzyć garderobę w sąsiednim pokoju. Lustrzane drzwi będą nie tylko służyć celom użytkowym, ale także zapewnią poczucie dodatkowej przestrzeni.

Jeśli potrzebujesz dodatkowego schowka na ubrania, a nowy zestaw szuflad nie wystarczy, garderoba zapewni odpowiednią przestrzeń. Często może służyć jako garderoba otwarta, co pozwala na przechowywanie tam toaletki i zwalnia jeszcze więcej miejsca w sypialni, a jednocześnie oszczędza czas w łazience. Rozważ również umieszczenie tam żelazka (dlatego posiadanie wielu gniazd w szafie jest korzystne) i możesz wykorzystać przestrzeń do prasowania i składania ubrań.

Oczywiście, oprócz ułatwienia życia i mniej zagraconej sypialni, garderoba może zwiększyć wartość nieruchomości lub przynajmniej znacznie ułatwić sprzedaż, gdy nadejdzie czas. Jest to idealny przedmiot do pochwalenia się potencjalnym nabywcom, a teraz znajduje się na listach życzeń wielu osób.

Jak zbudować garderobę i o czym pamiętać
Jak zbudować garderobę i o czym pamiętać?

Zobacz nasze pozostałe artykuły

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.