...

Jaki basen do ogrodu? Poradnik, jaki basen ogrodowy jest właśnie dla Ciebie

W wyjątkowo upalne dni podstawową funkcją basenów ogrodowych wypełnionych wodą jest zapewnienie niezbędnego chłodzenia organizmu. Nabywca ma możliwość dostosowania konstrukcji basenu do ogrodu, jego rozmiaru, głębokości i wyglądu. Poniższe informacje pomogą Ci zdecydować, który basen zainstalować w ogrodzie. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przed wyborem basenu przydomowego? Jaki basen powinien mieć ogród? O czym powinieneś pomyśleć przed zakupem basenu ogrodowego?

 • Zastanawiasz się, jaki basen kupić do ogrodu? Przeczytaj, jakie są rodzaje basenów ogrodowych.
 • Dowiedz się jaki basen na działkę będzie najlepszy dla dzieci.
 • Przeczytaj, jaki basen do ogrodu dla dorosłych wybrać.
 • Powiemy Ci, jakie zalety mają poszczególne rodzaje basenów ogrodowych.
 • Zwrócimy Ci także uwagę na wady różnych typów basenów do ogrodu.
Jaki basen do ogrodu
Jaki basen do ogrodu?

Jaki basen ogrodowy kupić i jakie są zalety basenów ogrodowych?

Jaki basen powinieneś kupić do ogrodu? Latem baseny ogrodowe są świetne. Opiszemy dziś różne rodzaje basenów przydomowych. W prywatnym basenie można odpocząć i cieszyć się słońcem. Dzięki innowacyjnym ramom modułowym i trwałym nadmuchiwanym konstrukcjom każdy, kto ma równy trawnik, może teraz cieszyć się luksusem własnego prywatnego basenu naziemnego. Istnieją rozmiary i style, które pasują do prawie każdego budżetu, więc prawdopodobnie znajdziesz coś, co lubisz. Na rynku posiadamy baseny ogrodowe rozporowe, stelażowe i nadmuchiwane.

Ambicją wielu osób jest posiadanie własnego basenu na swoim podwórku. Jest to popularne miejsce spotkań towarzyskich i świetne miejsce do spędzania wolnego czasu w gorące letnie dni. Zanim jednak będziesz mógł wybrać odpowiedni basen, musisz najpierw zrozumieć wiele odmian. Który basen ogrodowy wybrać?

Decydując, który basen zainstalować w ogrodzie, ważne jest, aby zastanowić się, czy chcesz basen ruchomy, czy stacjonarny. Zdecydowanie najtrwalsze są te ostatnie. Koszt budowy tego stylu basenu maleje w wyniku współczesnych technologii. Niemniej jednak pozostaje to kosztowną opcją, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Ponadto, budując basen stacjonarny, na stałe zmieniamy krajobraz ogrodu. W rezultacie lepiej jest zdecydować, czy chcemy, aby basen był dopasowany do reszty kompozycji, gdy jest planowany. Warto też pamiętać, że jeśli basen będzie większy niż 30 m2, wymagane będzie pozwolenie na budowę od odpowiednich organów administracyjnych. Nie będziesz musiał się martwić o wyżej wymieniony problem, jeśli wybierzesz przenośny basen. Ponadto nowoczesne baseny rozprężne lub regałowe doskonale nadają się nie tylko do pływania, ale także do odpoczynku w wodzie. Ze względu na piękną konstrukcję lub drewniane wykończenia, większość modeli jest również zaprojektowana tak, aby ładnie mieszać się z resztą otoczenia.

Jaki basen ogrodowy kupić
Jaki basen ogrodowy kupić?

Zobacz nasze inne artykuły

Jaki basen wybrać do ogrodu? Czym się kierować kupując basen do ogrodu?

Odpowiedź na pytanie, jaki basen do ogrodu, zależy od szeregu kryteriów. Przede wszystkim musimy zastanowić się, kto będzie korzystał z basenu: czy będzie on używany głównie przez młodzież, czy też będzie również używany przez dorosłych? Po drugie, należy wziąć pod uwagę wielkość basenu, sposób montażu oraz gotówkę, którą jesteśmy w stanie przekazać na zakup basenu ogrodowego. Jaki jest koszt basenu ogrodowego? Cena basenu ogrodowego zależy od materiału, rozmiaru i producenta. Najniższe były kilkadziesiąt złotych, natomiast najdroższe w tysiącach.

Jaki basen ogrodowy wybrać?
Jaki basen ogrodowy wybrać?

Rodzaje basenów ogrodowych, różne typy basenów do ogrodu

Może być ciężko wybrać spośród różnych rodzajów basenów ogrodowych. Basen na własnym podwórku oferuje dużą różnorodność i jest świetnym sposobem na dodatkowe ćwiczenia lub relaks w upalne dni. Różne rodzaje basenów do ogrodu, dają możliwość zakupu odpowiedniego modelu każdemu użytkownikowi. Choć jego zakup i wypełnienie wiąże się z opłatami, w porównaniu z kosztami regularnych wizyt na basenach, kąpieliskach i parkach wodnych, może okazać się opłacalną inwestycją. Niewątpliwie wybierzemy model, który spełni nasze oczekiwania zarówno pod względem wyglądu, jak i ceny spośród wielu basenów ogrodowych dostępnych w sklepach detalicznych. Wśród basenów ogrodowych wyróżniamy następujące:

 • Brodziki dla dzieci
 • Baseny nadmuchiwane
 • Baseny stelażowe
 • Baseny rozporowe

Basen we własnym ogrodzie może być stałym elementem krajobrazu lub po prostu przenośnym sprzętem. Baseny ogrodowe mają różne kształty i rozmiary.

Baseny nadmuchiwane i brodziki

Brodziki i małe dmuchane baseny wystarczą najmłodszym miłośnikom zabaw wodnych, gdy zastanawiasz się, jaki basen do ogrodu dla dzieci kupić . Baseny dmuchane dla dzieci występują w różnych rozmiarach i kolorach. Baseny dmuchane i brodziki wystarczy napompować, napełnić wodą i gotowe. Baseny dla dzieci są czasami wyposażone w pokrywę, aby chronić wodę przed zanieczyszczeniem. Należy jednak zauważyć, że baseny te są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Niektóre typy zawierają niezależne komory powietrzne, więc nawet jeśli jedna z nich zostanie przebita, basen zachowuje swój kształt. Jest to najtańszy ze wszystkich przenośnych basenów. Można go skonfigurować w ciągu kilku minut i wyjąć w tym samym czasie.

Zalety i wady basenu dmuchanego:

 • Brodziki i baseny dmuchane są najtańszą opcją
 • Baseny dla dzieci są niezwykle łatwe w przechowywaniu poza sezonem
 • Mały basen ogrodowy dmuchany nadaje się dla najmłodszych dzieci
 • Brak w nich możliwości nauki pływania
 • Są płytkie, dzięki czemu są idealne dla małych dzieci
 • Nie nadają się dla dorosłych, ani nawet dla starszych dzieci
 • Łatwo je zepsuć, głównie przez przebicie
Baseny nadmuchiwane
Baseny nadmuchiwane

Baseny rozporowe

Baseny rozporowe będą idealne dla starszych dzieci. Rozporowe baseny, są zbudowane z tworzywa sztucznego, ale po prostu mają kołnierz, który zapobiega wypadkom, ponieważ jest miękki i zaokrąglony. Ze względu na ciśnienie wody wypełniającej basen dylatacyjny, ściany boczne są utrzymywane pionowo. Basen rozporowy jest znacznie trwalszą alternatywą dla nadmuchiwanego basenu. Basen rozporowy jest przystępny cenowo i są to większe obiekty, które mogą pomieścić od garstki do kilkunastu lub więcej osób. Baseny rozporowe są odpowiednie zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych. Konstrukcja basenu wykorzystuje nieodłączne ciśnienie hydrostatyczne wody, które naciska i usztywnia boki basenu. Po napełnieniu wodą przybierają ostateczny kształt. Zwykle określona jest średnica, a nie wysokość kołnierza.

Zalety i wady basenu rozporowego:

 • Jest tańszy niż basen stelażowy
 • Dostępny w różnych rozmiarach
 • Mocniejszy niż standardowy nadmuchiwany
 • Jest prosty do złożenia
 • Dobry stosunek ceny do funkcji
 • Nie jest tak trwały, jak basen stelażowy
Baseny rozporowe
Basen rozporowy

Baseny stelażowe

Jeśli basen ogrodowy będzie również używany przez osoby dorosłe, należy wziąć pod uwagę basen ogrodowy stelażowy. Baseny stelażowe są najtrwalszymi konstrukcjami basenów ogrodowych, ale są również najdroższe. Ściany basenów regałowych są wzmocnione metalową ramą. Duzy basen ogrodowy stelażowy wyróżnia się tym, że cały basen jest zainstalowany na aluminiowej ramie rurowej, a sam zbiornik jest na tyle głęboki, że nawet kilka osób może zmieścić się w takim basenie. Najczęstsze kształty basenów stelażowych są okrągłe i prostokątne. Drabiny są idealne do basenu stelażowego ze względu na głębokość, co ułatwia wejście.

Zalety i wady basenu stelażowego:

 • Ma potencjał, aby być niezwykle dużym i głębokim
 • Basen stelażowy jest niezwykle silny
 • Basen stelażowy to solidna konstrukcja
 • Basen stelażowy jest idealny dla tych, którzy lubią pływać i nurkować
 • Basen ogrodowy duży stelażowy go najdroższa opcja
 • Rozłożenie basenu stelażowego wymaga czasu
 • Basen stelażowy jest wymagający do przechowywania zimą
Basen stelażowy
Basen stelażowy

Jaki basen ogrodowy będzie najlepszy dla Ciebie?

Który więc basen ogrodowy wybrać? Czy lepiej jest użyć stelażowego, czy rozporowego? Wybór basenu do ogrodu sprowadza się do kosztów i oczekiwań przy podejmowaniu decyzji między basenem do rozbudowy ogrodu a basenem stojakowym. Możesz wybrać basen powiększający do małych ogrodów po znacznie niższych kosztach. Basen stelażowy to dobry wybór do dużego ogrodu z kilkoma lub nawet kilkunastoma, lub więcej osobami. Wielkość basenu zależy od indywidualnych potrzeb, zasobów finansowych i lokalizacji w ogrodzie. Ilość dostępnej przestrzeni i liczba użytkowników powinny być głównymi czynnikami branymi pod uwagę przy zakupie basenu na podwórko. Osoby z dziećmi i posiadające mniejsze działki powinny wybrać nadmuchiwane pojemniki lub baseny rozprężne o mniejszej powierzchni, co ułatwi młodym, ludziom dostanie się do zimnej wody. Użytkownicy, którzy chcą wziąć kąpiele wodne i zaprosić swoich gości, mogą wybierać spośród różnych typów basenów stelażowych o stabilnej ramie i dużej pojemności wodnej.

To, kto będzie korzystał ze zbiornika, jest kluczową kwestią do rozwiązania przed wybraniem basenu na swoje podwórko. Basen ogrodowy dla dzieci ma zwykle znacznie mniejszą powierzchnię niż basen przeznaczony dla dorosłych. Kąpiele wodne w płytkich basenach z dmuchanymi kołnierzami są dostępne w ogrodzie nawet dla najmniejszych dzieci. Są one odpowiedzialne za bezpieczeństwo dzieci podczas udziału w grach wodnych, a niskie ściany basenu ułatwiają młodym ludziom wyjście i wejście. Baseny ogrodowe dla dzieci wyposażone są w nadmuchiwane zjeżdżalnie, co jest wyjątkową cechą. Z drugiej strony tego typu zabawki wymagają ogromnej przestrzeni ogrodu do swobodnej zabawy.

Jeśli chodzi o basen ogrodowy dla dorosłych, liczba dostępnych pojemności wzrasta, podczas gdy liczba indywidualnych wyglądów modeli maleje. Dorośli mogą nawet całkowicie zanurzyć się pod powierzchnią wody w największych basenach na rynku. Przed zakupem ważne jest, aby wziąć pod uwagę dwa czynniki: czy regularna wymiana wody byłaby problemem w ogrodzie bez dostępu do bieżącej wody oraz w jaki sposób woda zostanie spuszczona, gdy konstrukcja zostanie złożona. Jeśli oba te czynniki stanowią problem, należy rozważyć pulę o mniejszej pojemności.

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.