...

Jak nauczyć się pływać? 6 prostych zasad szybkiego pływania!

Pływanie to jedna z najchętniej uprawianych aktywności sportowych. W jaki sposób nauczyć się poprawnie i szybko pływać. Jak należy pracować nogami, a jak ramionami. Ten artykuł pomoże Ci nauczyć się szybko pływać. Pomożemy CI w nauce pływania.

  • Jak skutecznie nauczyć się szybko pływać? Nauczymy Cię tego.
  • Dowiedz się, jakich sześć kroków musisz wykonać, aby szybko pływać.
  • Pokażemy Ci, jak muszą pracować Twoje ramiona w wodzie.
  • Wskażemy również poprawną pracę nóg, aby dobrze pływać.
Jak nauczyć się pływać
Jak nauczyć się pływać?

Jak nauczyć się pływać szybko?

Być może próbujesz dowiedzieć się, jak nauczyć się pływać szybciej od miesięcy lub lat, ale jeszcze nie wymyśliłeś akceptowalnego rozwiązania. Z pewnością nie jesteś sam. Jest to trudność, z którą boryka się wiele osób, które chcą poprawić swoje umiejętności pływackie z różnych powodów. Dlatego napisaliśmy ten esej, który identyfikuje niektóre problemy i proponuje środki zaradcze.

Trenuj mądrzej, a nie ciężej.

Jeśli chodzi o szkolenie swoich zawodników, wielu trenerów kładzie duży nacisk na kondycję. Czas trwania i intensywność treningu są stopniowo zwiększane, a czasy okrążeń zmniejszają się, gdy ciało sportowca dostosowuje się i wzmacnia. Podczas gdy ogólna sprawność sportowca wzrasta, rozwój jest często ograniczony, jeśli brakuje techniki sportowca. Powodem tego jest to, że skuteczne nauka pływania wymaga wielu umiejętności, ponieważ ludzkie ciało ewoluowało, aby poruszać się po lądzie, a nie w wodzie. Niektórzy utalentowani pływacy zawsze będą się poprawiać, nawet przy minimalnej pomocy technicznej, ale przytłaczająca większość pływaków zyska tyle samo na udoskonaleniu mechaniki pływania, co na sprawności fizycznej. Mając to na uwadze, należy stosować dwie metody poprawy techniki nauki pływania i umożliwienia ci szybszego pływania. Opór spowodowany przez pływaka w wodzie musi być zminimalizowany. Zdolność pływaka do tworzenia napędu w wodzie musi zostać poprawiona.

Te dwie metody mogą być wykorzystane do sklasyfikowania sześciu pojęć opisanych poniżej.

Podczas nauki pływania łatwo jest przeoczyć, jak ważne jest zmniejszenie oporu do minimum. Woda jest znacznie gęstsza niż powietrze. W rezultacie opór wody to kluczowy element niepozwalający nam dobrze nauczyć się pływać. Możemy skonstruować początkowe zasady, które pozwolą nam nauczyć się pływać szybciej, mając to na uwadze.

Jak szybko pływać
Jak szybko pływać?

Pierwsza zasada: Poprawa równowagi.

Aby zmniejszyć opór, niezbędna jest silna równowaga pozioma.

Poprawa równowagi jest jedną z najwcześniejszych i najskuteczniejszych metod zmniejszania oporu. Oznacza to, że podczas przechodzenia przez wodę starasz się pozostać tak poziomy, jak to tylko możliwe. Powoduje to, że najmniejsza ilość cząsteczek wody na twojej drodze zostanie zakłócona, co powoduje mniejszy opór. Na przykład pływacy z przodu podnoszą głowy do góry, zanim obrócą je na bok, aby oddychać. Tracą równowagę, a ich biodra i nogi opadają, gdy to robią. W konsekwencji ich ciała są mniej opływowe, powodując większy opór podczas podróży przez wodę. Tracą również energię, ponieważ muszą kopać mocniej, aby utrzymać nogi w górze.

Druga zasada: Pływanie wyższe.

Uczynienie się tak wysokim, jak to możliwe w wodzie, jest kolejną techniką zmniejszania oporu. W wodzie staraj się być jak najwyżej.

Zgodnie z ideą, długi i zwężający się przedmiot przepływający przez wodę wytwarza mniej turbulencji niż krótki i obiekt o tej samej masie. Koncepcja ta jest wykorzystywana przez inżynierów morskich od wieków. Twoje ramię regeneracyjne wchodzi do wody wcześnie w przednim skoku, wkrótce po tym, jak minie twoją głowę, aby pomóc ci pływać wyżej.

Przed rozpoczęciem zjazdu w wodę jednego ramienia, upewnij się, że drugie ramię jest całkowicie wysunięte do przodu pod wodą.

Trzecia zasada: Kopanie wody w sposób zwarty i skuteczny.

Dobre kopnięcie jest niezbędne do szybkiej nauki pływania, ale nie jest tak ważne, jak większość ludzi myśli. Przedni skok pełzający zapewnia do 10% napędu dla światowej klasy pływaków, a skok ramienia stanowi pozostałą część. Ruchy kopania powinny być szybkie i zwarte. Musisz poruszać się szybko i kompaktowo, aby wykonać skuteczne kopnięcie trzepotania.

Twoje stopy powinny po prostu złamać powierzchnię wody; nie powinny zejść poniżej linii ciała, pozwalając kopać, pozostając w dużej mierze w cieniu ciała. W przeciwnym razie doświadczysz dodatkowego oporu, który spowolni cię. Możesz skoncentrować się na zwiększeniu napędu po zmniejszeniu oporu do minimum. Osiąga się to głównie poprzez wzmocnienie mechaniki uderzenia, a nie poprzez zwiększenie mięśni.

Nauka pływania
Nauka pływania

Czwarta zasada: Nauka pływania na bokach.

Toczenie się z boku na bok z każdym podnoszeniem ramienia jest jedną z metod zwiększenia prędkości. Twoje ciało jest w lepszej pozycji, aby aktywować mięśnie klatki piersiowej i pleców, a także mięśnie ramion, jeśli toczysz się z boku na bok podczas ciągnięcia ramionami.

Trzeba trochę się przyzwyczaić do pływania na bokach. Z drugiej strony nauka pływania na bokach, może początkowo wydawać się dziwna i wymaga trochę praktyki.

Piąta zasada: Korzystanie z mięśni kręgosłupa.

Kiedy opanujesz toczenie się z boku na bok przy każdym uderzeniu ramienia, następnym etapem jest aktywacja mięśni kręgosłupa. Mięśnie kręgosłupa – rdzenia, ramion i klatki piersiowej współpracują ze sobą, aby umożliwić Ci włożenie dużej siły w ruch ramion bez przepracowywania ich. Każde pociągnięcie powinno również obejmować mięśnie rdzenia.

Jest to podobne do tego, jak miotacz baseballu uderza piłkę: jego ciało obraca się najpierw do tyłu. Następnie, przy przyspieszeniu na każdym kroku, jego biodra tworzą obrót do przodu, który jest kierowany przez górną część ciała do ramienia, ręki i ostatecznie do piłki.

Ponieważ mięśnie rdzenia i klatki piersiowej mają większą wytrzymałość niż mięśnie ramion, jednak nauczysz się pływać dłużej i szybciej. Zmęczysz się wolniej po opanowaniu tej techniki.

Szósta zasada: Zakotwiczanie ramion.

Zakotwiczenie ramion w wodzie jest ostatnią koncepcją, o których porozmawiamy w tym eseju na temat szybszego pływania.

Poczekaj, aż twoje przedramię i ręka będą w linii i skierowane w dół, z wewnętrzną stroną przedramienia i dłoni skierowaną do tyłu, zanim przeciągniesz rękę do tyłu w wodzie. Jest to dobry przykład wysokiego chwytu łokciowego.

Łokieć jest wysoko w wodzie i nad ręką w tym momencie, dlatego ta technika pływania jest znana jako wysoki chwyt łokciowy. Kiedy twoje ramię znajduje się w tej pozycji, możesz przesunąć je do tyłu jako pojedynczą jednostkę, jak duże wiosło, aby wygenerować dużo napędu.

Konkluzja

Masz więc już sześć zasad poprawiających skuteczność nauki pływania. Jeśli będziesz je przestrzegać, twoje czasy pływania powinny się poprawić. Podążanie za naszymi ćwiczeniami do skoku pełzania pomoże Ci zacząć włączać te koncepcje do swojego stylu pływania.

Baw się świetnie!

Zobacz nasze inne artykuły

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.