Podświetlanie sufitu – jak zrobić sufit Ledowy?

Podświetlanie sufitu ma ogromny wpływ na naszą wydajność i samopoczucie w pracy. Dobrze oświetlone miejsce pracy powoduje zwiększenie wydajności i koncentracji. Wiele firm niestety zaniedbuje ten aspekt, bagatelizując to i próbując zaoszczędzić. Tak samo, jeżeli chodzi o przestrzeń w domu, gdzie musimy dobrze zaplanować sobie oświetlenie.

  • Sufity podwieszane to coraz większa popularność w mieszkaniach czy pomieszczeniach komercyjnych, jednak musimy również pod ten sufit dobrze zaplanować oświetlenie.
  • Czy dobrze podświetlany sufit podwieszany wpłynie na optykę naszego pomieszczenia?
  • Jest wiele sposób na podświetlenie sufitu między innymi taśmy LED oraz panele LED.
  • Podświetlany podwieszany sufit nie tylko oświetli nasze wnętrze, ale również dopełni naszą aranżację.
Nowoczesne biuro oświetlenie
Nowocześnie podświetlony sufit w Biurze panelami Led

Podświetlenie sufitu – ogólne omówienie

Podświetlenie sufitu może przyczynić się do optycznego powiększenia lub pomniejszenia każdego pomieszczenia. Podwieszany sufit z oświetleniem jest rozwiązaniem niezwykle estetycznym. W nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym oraz komercyjnym bardzo popularnym rozwiązaniem są sufity podwieszane. Takie rozwiązanie jest estetyczne i bardzo praktyczne. Daje także nieograniczone możliwości aranżacji. Planując wykonanie sufitu podwieszanego, możemy budować sufity, które będą wyznaczały różne strefy w pomieszczeniu. Dzięki różnicom wysokości zawieszenia sufitu tworzymy zakładany podział przestrzeni. Sufity podwieszane to także idealne rozwiązanie do stworzenia efektownego i funkcjonalnego systemu oświetlania pomieszczenia. Możliwości oświetlenia sufitu podwieszanego jest naprawdę bardzo dużo. Począwszy od wbudowania w sufit opraw halogenowych, przez wkomponowanie w sufit praktycznych opraw, jakimi są panele Led , na dających niegraniczone możliwości ciekawego i efektownego oświetlenia w postaci taśm LED skończywszy. Podświetlony sufit podwieszany jest rozwiązaniem, które doskonale sprawdza się w każdym rodzaju pomieszczenia. Niezależnie od tego, czy projektujemy wnętrze w domu, biurze, sklepie czy lokalu gastronomicznym, sufit podwieszany podświetlony daje niespotkane wcześniej możliwości uzyskania zaskakującego, zwracającego na siebie uwagę i praktycznego jednocześnie systemu oświetlenia. Pozwala on zatuszować wszelkie nierówności i niedoskonałości stropu. Podświetlany sufit to rozwiązanie idealne do nowoczesnych wnętrz. W zależności od naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań, mamy możliwość stworzenia niepowtarzalnego klimatu w naszym pomieszczeniu. Dyskretne, subtelne podświetlenie sufitu w sypialni nada jaj romantycznego charakteru, a odpoczynek stanie się prawdziwą przyjemnością. Dobrze podświetlony sufit w kuchni czy łazience to perfekcyjne rozproszenie światła w całej ich przestrzeni i doskonałe oświetlenie każdej ich części. Funkcjonalne nowoczesne oświetlenie sufitowe sprawia, że wszystkie czynności, jakim oddajemy się w łazience i kuchni, są bezproblemowe, wygodne i bezpieczne. Jednocześnie atrakcyjnie zaprojektowane oświetlenie sufitowe zapewnia niezapomniane wrażenia wizualne, zaskakuje i zapada w pamięć. Podświetlony sufit w przedpokoju czy korytarzu to przede wszystkim doskonałe światło, które ułatwia korzystnie z tych pomieszczeń każdemu domownikowi oraz wszystkim gościom. Chyba najlepszym miejscem dla podświetlanego sufitu jest salon. Jako najbardziej reprezentacyjne wnętrze w każdym domu wymaga on stosowania nietuzinkowych rozwiązań. Tutaj właśnie sufit podwieszany podświetlony za pomocą tamy LED wkomponowanej w odpowiednio dobrany profil aluminiowy LED sprawdza się idealnie. Tak oświetlony sufit pozostawia niezatarte wspomnienia na każdym z naszych gości, a domownikom umożliwia przyjemne chwile wypoczynku i spotkań w gronie rodzinnym.

Do oświetlenia sufitu doskonale sprawdzi się panel Led podwieszany!

Sufit Ledowy
Nowoczesne przestrzenne mieszkanie oświetlenie i aranżacja

Zobacz nasze inne artykuły

Sufit podwieszany ledowy

Sufit podwieszany ledowy to nie tylko światło, ale również ciekawy element dekoracyjny pomieszczenia. Sufit podwieszany jest doskonałym miejscem na montaż oświetlenia zasilanego napięciem bezpiecznym. Z łatwością ukryjemy w nim wszystkie elementy instalacji oświetleniowej. Zasilacze i wszystkie przewody będą estetycznie schowane, nie zaburzając estetyki całego pomieszczenia. Przygotowanie podświetlenia sufitu nie wymaga więc żadnych poważniejszych prac takich jak kucie ścian pod rozprowadzenie instalacji elektrycznej. Nowoczesne oświetlenie sufitu w postaci taśm LED z reguły instalowane jest wzdłuż krawędzi całego sufitu. Tak wyznaczony oświetlony obrys sufitu jest bardzo elegancki i efektowny. Szczególnym sposobem podświetlenia sufitu wokół jego krawędzi jest umieszczenie taśm LED w profilach w odległości kilku, kilkunastu centymetrów od łączenia sufitu ze ścianami. Takie liniowe oświetlenie ledowe wyznaczające obrys pomieszczenia zawsze zwraca na siebie uwagę, zaskakuje i zapada w pamięć. Za pomocą taśm LED możemy także wyznaczyć określone fragmenty każdej przestrzeni. Oddzielimy za jej pomocą strefę wypoczynkową w salonie, kuchnię czy jadalnię w otwartej strefie dziennej. Bardzo eleganckim, dekoracyjnym i funkcjonalnym jednocześnie rozwiązaniem oświetlenia sufitu podwieszanego jest wydzielenie z płyt kartonowo gipsowych wyspy na suficie i oświetlenie jej przy pomocy wbudowanych paneli. Panele gwarantują jednocześnie bardzo dobre rozproszenie światła w całej przestrzeni, a jakiej zostaną wykorzystane.

Sufit Podwieszany Led
Sufit podwieszany Ledowy nowoczesna forma oświetlenia

Sufit ledowy

Sufit ledowy cieszy się coraz większą popularność w trakcie budowania domu, remontu mieszkania czy innego pomieszcznego komerycyjnego. Stały rozwój technologii oświetleniowej sprawia, że obecnie mamy praktycznie nieograniczone możliwości wyboru parametrów światła emitowanego przez dowolne źródło światła LED. Taśmy ledowe, jakich użyjemy do oświetlania naszego sufitu, mogą emitować światło białe lub kolorowe. Białe taśmy LED mogą świecić światłem o barwie ciepłej, zimnej lub neutralnej. W zależności od naszych potrzeb możemy więc wybrać taką barwę światła białego, która będzie dla nas najodpowiedniejsza. Taśmy LED mogą być także taśmami, w których samemu decydujemy o kolorze świecenia, barwie światła czy jasności. Taśmy LED RGBW dają nam szansę dopasowania światła do zmieniających się naszych oczekiwań. W jednej chwili zmienić możemy jasne światło białe dzienne, które zapewniało nam dobre warunki oświetleniowe podczas rodzinnego posiłku na przytłumione ciepłe białe światło, przy którym spędzimy romantyczny wieczór we dwoje przy romantycznej kolacji. Możemy także skorzystać z jednego z wielu zaprogramowanych kolorowych scen świetlnych i utworzyć doskonałe warunki do tanecznych chwil w gronie znajomych. Podświetlony sufit podwieszany jak widać to nowoczesne rozwiązanie, które jest zarazem efektowną dekoracją, jak i funkcjonalnym oświetleniem każdego wnętrza.

Oświetlenie profilami Led
Futurystyczne oświetlenie przy użyciu Profili Led i napinanego sufitu oświetlonego profesjonalnymi taśmami Led

Jak zamontować ledy na suficie

Jak zamontować ledy na suficie? jak wiemy nie jest to specjalnie skomplikowane. Wymaga jednak dobrego przemyślenia efektu, jaki zamierzamy osiągnąć i dobrego zaprojektowania całej instalacji. Budując całą konstrukcję sufitu podwieszanego, powinniśmy wiedzieć, w jakim miejscu będziemy montować panele LED lub profile aluminiowe z taśmą LED. Uniknięcie kolizji przebiegu profilu ze szkieletem konstrukcji sufitu ułatwi nam montaż oświetlenia na już zabudowanym suficie w dalszej części prac. Pierwszym etapem jest oczywiście stworzenie całego sufitu podwieszanego. Jest to zadanie budowlano-remontowe, którego przebieg wymaga odrębnego wpisu. Zakładając, że mamy już gotowy cały sufit możemy na nim rozrysować miejsca montażu ledów. Wycinamy w płytach kartonowo gipsowych odpowiednie otwory, w których zamontujemy nasze LED-y. Będzie to duży otwór pod panel LED, małe okrągłe otwory na halogeny ledowe lub podłużne otwory, w które “wciśniemy” profile aluminiowe. Profile aluminiowe możemy oczywiście montować w wersji natynkowej. Wówczas nie ma konieczności przygotowywania otworów pod profil. Mając przygotowane, wycięte otwory, możemy rozprowadzić całą niezbędną instalację elektryczną, ukrywając ją wewnątrz zabudowy sufitu. Pamiętajmy, zęby podłączenia do sieci energetycznej dokonywać przy odłączonym zasilaniu, czyli przy wyłączonych bezpiecznikach. Po przygotowaniu instalacji elektrycznej montujemy nasze profile, halogeny lub panele w otworach. Wykonuje się to na wcisk lub za pomocą specjalnych uchwytów montażowych w przypadku paneli. Po umieszczeniu opraw we właściwych miejscach wykańczamy ich osadzenie za pomocą akrylu, silikonu lub zagipsowując szpary, jakie mogły nam pozostać. Malowanie sufitu, przy odpowiednim zabezpieczeniu opraw LED jest ostatnim etapem naszych prac. Pozostaje uruchomienie oświetlenia i cieszenie się naszą własnoręcznie zbudowaną atrakcyjną instalacją oświetlenia. Nowoczesne podświetlenie sufitu będzie cieszyło nasze oko przez wiele lat i dawało dużo radości podczas jego eksploatacji.

Zobacz nasze pozostałe artykuły